22.11.2009 - AFC: Rohožník 4:6 (2:2) Tisk

AFC: Rohožník 4:6 (2:2)

Utkání 7. kola přineslo vyrovnaný boj se smolným koncem pro letos dosud neporažený AFC. Hra Rohožníku byla založena na exligovém Engelmannovi, který za celý zápas neopustil palubovku, naproti tomu domácí exligista Vymětalík nastoupil po nemoci pouze v pozici trenéra. Od úvodního hvizdu měly převahu obrany nad útokem, až na konci první desetiminutovky se předvedl domácí Trojan střelou do břevna a v další akci prudkou ranou, se kterou si spolehlivý brankář hostí poradil. V 11. minutě nastřelil břevno také Rohožník. V 16. minutě zmiňovaný Engelmann přeběhl s míčem celé hřiště a tvrdou střelou otevřel skóre. V té samé minutě se AFC povedlo srovnat hlavičkou L. Moravce po prudkém výhozu Pelce. Minutu před koncem poločasu vstřelili hosté z nenápadné akce druhý gól, naštěstí chvilku po neproměněném TK Máry se prosadil deset vteřin před přestávkou J. Pavlíček a srovnal na 2:2.

Také ve druhé půli se šance dostavily až na přelomu poločasu, v 29.min nastřelili hosté tyč a břevno. Z protiútoku se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a Trojan prudkou ranou na bližší tyč dostal AFC poprvé v zápase do vedení. Když domácí nevyužili dva útoky do otevřené obrany soupeře k získání rozhodujícího náskoku, efektivní hosté zničehonic otočili průběh zápasu ve svůj prospěch třemi brankami v rozmezí 35-39. minuty, opět převážně po akcích Engelmanna. Domácí trenér sáhl k poslední možnosti, hře bez brankáře, kterou AFC po chvilce využil a v čase 38:59 snížil J. Pavlíčkem na 4:5. Drama v koncovce ovšem Rohožník nepřipustil a střelou do prázdné brány přes celé hřiště při pokračující power play kralupských stanovil konečné skóre na 4:6. Krátkodobý výpadek pozornosti spolu s nepřesnou, i když častou střelbou tak znemožnil domácím dotažení čela tabulky.

V sobotu nastoupí AFC v dalším těžkém zápase na půdě OTH Hořovice.

Sestava AFC: Pelc- Mára , Urban, V. Pavlíček, Janouškovec - J. Pavlíček , Trojan, L. Moravec, L. Koláček