6.12.2009 - AFC Kralupy : Hrasl Slaný 6:1 (2:0) Tisk

AFC Kralupy : Hrasl Slaný 6:1 (2:0)

Početná divácká návštěva shlédla kvalitní utkání devátého kola KP mezi domácím AFC a nováčkem soutěže, překvapivě vedoucím týmem tabulky Hraslem Slaný. Mladý pohyblivý tým hostí předvedl, že jeho umístění vůbec není náhodné.

Po delší době AFC nastoupil téměř v ideální sestavě, pouze šťastný novopečený otec Janouškovec si zvolil méně náročnou roli diváka.

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně, s pozornou obranou a mírnou územní převahou Slaného. Po několika spíše propagačních střelách na obou stranách L. Moravec v 7. min vybojoval míč po chybě obránce hostí a předložil jej před prázdnou bránu L. Koláčkovi, kterému nezbylo než skórovat. Na druhé straně si ve velké pohodě chytající Pelc doslova vychutnal pokus o kličku útočníka hostí a ukázal, že bude spolu s důslednou obrannou hrou vážnou překážkou pro ofenzivu slánských.V 15.minutě J. Pavlíček z hranice brankoviště podstřelil brankáře, zvýšil na 2:0 a domácím se hned dýchalo lépe.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, domácí pozorně bránili, a když skvělému domácímu brankáři ještě pomohly dobře postavené tyče, rozhodla o osudu utkání další individualita v kralupském dresu. Vymětalík nejprve skóroval chytrou střelou okolo zdi z TK a poté si ve 27. minutě dokonalým blafákem položil brankáře hostí a navýšil už na 4:0.

Pět minut před koncem Hrasl zahájil poměrně neúčinnou powerplay. Do šancí se tak dostávali spíše domácí hráči, kteří také brankami J. Pavlíčka a L. Moravce stanovili šestigólový rozdíl.

O první čisté konto připravila Pelce v jeho 95. zápase v krajském přeboru až střela z 10-ti metrového kopu pouhých deset vteřin před koncem, po chybě a faulu domácího obránce.

K vítězství přivedla tentokrát AFC větší zkušenost, pečlivá defenziva a fakt, že výraznější individuality byly tentokrát na jeho straně. Sympatičtí hosté ale před sebou mají určitě budoucnost, pokud se jejich tým udrží pohromadě.

Sestava AFC: Pelc- Mára, Urban, V. Pavlíček , Karas, A. Moravec-J. Pavlíček, Vymětalík, L. Moravec, L. Koláček