11.12.2009 - Foboz Slaný : AFC Kralupy 3:10 (1:7) Tisk

V zápase 10. kola KP ve futsale zajížděl AFC do Slaného a nutně potřeboval zvítězit, aby se udržel blízko medailových pozic.

Na začátku utkání si hosté rychle vytvořili několik dobrých možností, ale skóre se měnilo na druhé straně. Po rohovém kopu ve 2. minutě zůstal útočník Fobozu nepokrytý po zásahu brankáře a snadno vsítil. Naštěstí již ve 3.minutě L. Koláček vystihl pokus o kličku domácího hráče a z první uklidil míč k tyči. Ještě v téže minutě prošel V. Pavlíček přes celé hřiště a nechytatelnou střelou bodlem, opřenou o břevno branky, otočil stav na 2:1.

Mezi 8. a 18. minutou si kralupští vytvořili převahu, kterou také zúročili pěti brankami vesměs po rychlé kombinaci, přihrávce z křídla a střele bez přípravy.. Autory branek byli J. Pavlíček 2x, Vymětalík, L. Moravec a Mára. Za zmínku stojí dvě milimetrové přihrávky L. Koláčka.

Po pauze se situace na palubovce změnila, hosté se věnovali spíše udržení náskoku a tak domácí získali optickou převahu. Do vyložených šancí se ale většinou nedostávali i díky mrštnému Steckovičovi v brance Kralup a jeho výbornému čtení hry. A protože brankové konstrukce hrály již druhý zápas v dresu AFC, měnilo se skóre až ve 35. minutě, kdy Foboz korigoval na 2:7. Snížení namotivovalo Vymětalíka, který dvakrát zachytil rozehrávku domácích a dokonalými blafáky, jež by se daly patentovat, zvýšil na 9:2. Po dalším zásahu Fobozu uzavřel účet zápasu L. Moravec chytrou střelou na bližší tyč na konečných 10:3.

Střetnutí proběhlo v poklidném duchu, díky dobré střelecké produktivitě si kralupští snadno vybudovali a poté udrželi potřebný náskok po celé střetnutí. V tabulce soutěže tak AFC zůstává pátý, ale již pouze s jednobodovou ztrátou na druhé místo.

J. Pavlíček znovu prokázal své kanonýrské kvality a dosáhl v utkání neuvěřitelného 301. bodu v pouhém 91. utkání v krajském přeboru, pěti body za tři branky a dvě asistence se blýskl také Vymětalík.

V neděli se AFC utká se svým městským rivalem, týmem Jiko. V soutěžním utkání se oba týmy střetly naposledy před sedmi lety, v Kladenském okresním přeboru.

Sestava a AFC: Steckovič - Mára, Karas, V. Pavlíček, Janouškovec - J. Pavlíček, Vymětalík, L. Moravec, L. Koláček