20.12.2010 - Rozhodlo 52 vteřin Tisk

AFC Kralupy : Jiko Kralupy 5:3 (1:2)

52 vteřin aneb jak je důležité míti Vymětalíka by se dal ve zkratce shrnout děj utkání 11. kola krajského přeboru, ve kterém se domácí AFC střetl poprvé v kraji v městském derby s týmem Jiko. Tým Jika nastoupil k prestižnímu zápasu v nejsilnější možné sestavě, i s bývalým hráčem AFC Bečvářem a pokud by se takto scházel a bojoval pravidelně, určitě by prozatím neuzavíral tabulku.

Oba týmy začaly opatrně, s pouhými náznaky šancí. V 5. minutě se rozeběhl středem přes celé hřiště hostující Dubský a podstřelením domácího brankáře otevřel skóre. Poté AFC převzal aktivitu, neustále prověřoval pozorného brankáře Jika a dokonce dvakrát nastřelil levou tyč. V 18.minutě ale hosté zvýšili z rychlé nenápadné akce na 2:0 a s AFC to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí již po 11 vteřinách Karas hezky zaběhl za obranu hostí a zblízka snížil na poločasových 1:2.

První podstatná věc druhé půle se odehrála již o přestávce, neboť Vymětalík se rozhodl navzdory špatnému zdravotnímu stavu a předzápasovým předsevzetím naskočit do utkání. Ihned po svém překvapivém příchodu na hřiště ve 26. minutě aktivním pohybem zcela rozvrátil obranu hostí. Nejprve se dostal do vyložené možnosti V. Pavlíček, ale těsně minul. Po několika dalších vteřinách ostrostřelec J. Pavlíček srovnal dorážkou 2:2, již za 52 vteřin dosáhl po dalších dvou střelách čistého hatricku a bleskově otočil skóre na velmi nadějných 4:2.

Ve 28. minutě sice hosté po rohu snížili, ale už ve 30. minutě L. Moravec zvýšil na 5:3. po tradičním dlouhém výhozu brankáře Pelce a přispěl tak naposledy bodově v letošním ročníku, neboť druhou polovinu soutěže stráví na dalekém Novém Zélandu.

A jelikož oba brankáři podávali nadále spolehlivý výkon, zejména Pelcův zákrok proti Markovu sólovému nájezdu byl pro vývoj klíčový, brankový stav se přes příležitosti převážně na straně AFC do konce utkání nezměnil.

Průběh utkání potvrdil obavy, že vůbec nepůjde o snadnou záležitost, ale o to je vítězství cennější. AFC se tak před vánoční pauzou po první polovině soutěže dostal na 3. místo průběžné tabulky a na 22.výroční schůzi to jistě bude důvodem k malé oslavě.

Sestava AFC: Pelc- Mára, , V. Pavlíček , Karas, A. Moravec, Janouškovec - J. Pavlíček, Vymětalík , L. Moravec, L. Koláček, Urban