8.1.2010 - Atlantic Rakovník : AFC Kralupy 2:7 (1:4) Tisk

Do odvetné  části letošního KP ve futsale vstoupil AFC  zápasem s exdivizním Atlanticem Rakovník. Dá se říci, že největším soupeřem kralupských se nakonec ukázala sněhová kalamita, protože i přes včasný odjezd dorazili hosté na Stochov až v čase plánovaného výkopu.

V kralupském dresu nahradil L. Moravce, uvolněného na půlroční hostování do nejnižší novozélandské soutěže v plážovém fotbale, dobře hrající Trojan.

Po počátečním oťukávání využil ve 4. minutě chladnokrevně L. Koláček přihrávku právě Trojana a technickou střelou otevřel skóre. O dvě minuty později zvýšil po výborně sehraném nájezdu bratří Pavlíčků dva na jednoho Václav. V 9. minutě se zblízka prosadil po dobře zahraném rohovém kopu Karas,  takže stoprocentním využitím šancí získal AFC slibný náskok 3:0.

Když ve 14. minutě v první šanci domácích nastřelil útočník ze tří kroků pouze břevno odkryté branky i díky obětavému obrannému zákroku Vymětalíka, potvrdilo se známé pravidlo nedáš - dostaneš, J. Pavlíček prošel po pravé straně celého hřiště a propálil brankáře.

Nadále pokračovala opatrná hra bez výrazných příležitostí, výjimkou byl rozehraný TK domácích, který výborně přečetl Pelc a vyrazil střelu na roh..

V 19. minutě kralupští zbytečně otevřeli hru, propadli při bránění a Atlantic dobře sehraným brejkem snížil poločasový výsledek na 1:4.

Po přestávce získali rakovničtí  opticky více ze hry, ale AFC poctivou obranou eliminoval snahu Atlanticu a komplikace nepřipustil. Vymětalík ve 26.minutě vyškolil obranu Atlanticu , zvýšil již na 5:1 a po brance domácích prakticky rozhodl ve 32. minutě o výsledku gólem na 6:2, po hezké narážečce s Trojanem.

O minutu později Janouškovec důrazným zakončením do prázdné branky zlomil střelecké prokletí této sezony, které vyvrcholilo nastřelenou tyčí v 1. poločase, a stanovil konečné skóre 7:2 pro hosty. Brankář domácích se v tu chvíli vracel z  poloviny hřiště, kde jej o míč připravil J. Pavlíček.

Čtvrtým vítězstvím v řadě AFC odskočil svým pronásledovatelům na 4. místě již na 5 bodů a v neděli se pokusí ve vzájemném souboji dotáhnout do těsné blízkosti vedoucího týmu tabulky, Veltěže.

Názor trenéra doplním později, až ho budu znát….

Sestava AFC: Pelc- Karas, V. Pavlíček , Janouškovec, Urban, A.Moravec - J. Pavlíček, Vymětalík, Trojan, L. Koláček

branky a asistence:
J. Pavlíček (1+3), Vymětalík (3+0), Trojan (0+2), L.Koláček (1+0), V. Pavlíček (1+0),  Janouškovec (1+0), A. Moravec (0+1), Urban (0+1),

žluté karty:

červené karty:

vývoj skóre: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:7

Nejlepší hráči : Vymětalík, J. Pavlíček, Pelc (AFC)

Sestava 12.kola:  D.Stibůrek (Tenisáci) 2x – L.Zoubek (Tenisáci) 4x, A.Marek (Jiko), V.Vymětalík (AFC) 3x, M.Ptáček (OTH) 2x