17.1.2010 - AFC Kralupy : SC Veltěž 7:1 (3:0) Tisk

Vítěznou sérii futsalistů AFC Kralupy nepřerušil ani vedoucí tým tabulky, SC Veltěž.

Utkání 13. kola KP slibovalo kvalitní podívanou a také přímý souboj nejlepších hráčů kanadského bodování, domácího J. Pavlíčka a hostujícího Pfeifera. Ten však nemohl kvůli žlutým kartám nastoupit a i to bylo jednou z příčin jednoznačného vítězství AFC.

V kralupské sestavě naskočil po dlouhém zranění T. Koláček, který zaujal místo v útoku po boku svého bratra.

Domácí vstoupili do zápasu s aktivní obranou a již po minutě hry mohl otevřít skóre J. Pavlíček z krátké penalty po faulu na Vymětalíka. Do exekuce se mu však moc nechtělo a tak výsledkem byla slabá přízemní střela, se kterou si brankář hostí poradil. Zaváhání napravil v 5.minutě, kdy z deseti metrů zavěsil přesně k tyči. Poté domácí pečlivě bránili a čekali na chyby hostí a zejména Vymětalík nevyužil v přímých soubojích s gólmanem Veltěže několika dobrých možností na zvýšení. V 16.minutě hosté nasbírali šest faulů, míč si na značku TK postavil brankář Pelc a ten se při penaltách nemýlí. Šest vteřin před koncem poločasu L.Koláček neposlechl přání celé lavičky, aby podržel míč v rohu a po rozehrání rohového kopu přímo z voleje zvýšil na 3:0. Hosté se dostali za celý poločas díky pohyblivé obraně AFC pouze do dvou vyložených příležitostí a s těmi si poradil Pelc.

Ve 22.minutě nastřelili hráči Veltěže tyč, při rychlém protiútoku AFC tvrdě faulovali Vymětalíka a Urban z TK prudkou ranou prostřelil špatně vyběhnuvší zeď. Náskok 4:0 dodal hráčům AFC patřičný klid a sebevědomí. To ještě umocnila branka J.Pavlíčka ve 26. minutě, gólem na 6:0 ve 36.minutě domácí kanonýr definitivně potvrdil svoje střelecké kvality.

O čisté konto domácí přišli ve 38.minutě při jedné z mála šancí hostí. Minutu před koncem se prosadil i Vymětalík střelou bodlem a když L. Koláčka zradila po kličce brankáři pravá noha, mohly vzápětí propuknout oslavy vítězství v poměru 7:1 pro AFC.

„Zejména s obrannou hrou jsem byl dnes spokojen, ale viděl jsem i nedostatky, na jejichž odstranění se musíme zaměřit“, uvedl po zápase hrající trenér Vymětalík.

V tabulce zůstává AFC na třetím místě, ale pouze s jednobodovou ztrátou na vedoucí tandem. V pátek zajíždí kralupští k zápasu s Tenisáky Benešov a pokusí se navléci šestý korálek na vítěznou šňůrku.

Sestava AFC: Pelc - Mára, Urban, V. Pavlíček , Janouškovec, A. Moravec- J. Pavlíček, Vymětalík, T. Koláček, L. Koláček