22.1.2010 - Tenisáci Benešov : AFC Kralupy 3:0 (2:0) Tisk

Tenisáci Benešov : AFC Kralupy 3:0 (2:0)

V oslabené sestavě odcestovali futsalisté AFC do Neveklova k zápasu s Tenisáky Benešov. Scházel zejména tvůrce hry Vymětalík, na nezvyklých postech v útoku museli nastoupit Karas a Urban. V brance vypomohl ve svém prvním startu za AFC zkušený Pavel Heimrath, známý hlavně fotbalovým příznivcům. Herní aktivita byla od začátku zápasu na straně AFC, ale domácí od začátku zápasu vsadili na pečlivou obranu a hostům povolili pouze střelbu ze střední vzdálenosti, s jejíž likvidací neměl benešovský brankář větší potíže. Rozhodující okamžik celého zápasu přišel už v 10. minutě, kdy hostující A. Moravec podcenil dlouhý výhoz domácího brankáře a pro útočníka Tenisáků nebyl problém předběhnout tohoto nejstaršího a nejpomalejšího hráče krajského přeboru. Po kličce brankáři potom vstřelil první a zároveň vítězný gól. V 18. minutě zasáhl Heimrath při dalším sólovém nájezdu rukou těsně za hranicí brankoviště a pohotový rozhodčí ho s radostí vyloučil. Domácí při přesilovce v brance zaskakujícího V. Pavlíčka téměř neohrozili, ale přesto těsně před vypršením trestu povedenou střelou z dálky zvýšili na 2:0. Do druhého poločasu se postavil do branky Janouškovec, AFC přeskupil sestavu a vynutil si trvalou převahu. Překonat domácí obranný val v těsné blízkosti brankoviště se mu ale až na pár výjimek nepodařilo. Bohužel v těchto případech dobře zasáhl brankář Tenisáků. Čtyři minuty před koncem zkusili kralupští hru bez brankáře, ani při ní se však do výrazné šance neprobojovali a naopak 16 vteřin před koncem sami inkasovali do prázdné branky potřetí. Jediným pozitivem zápasu je vychytané čisté konto Janouškovce, který ukázal, že je opravdu univerzální a může v případě potřeby v brance zaskočit. AFC si tak neporadil s dobře zvolenou domácí defenzívní taktikou, nedokázal překvapit pohybem bez míče a proto nezvítězil ani ve třetím letošním zápase bez Vymětalíka. Dojem se pokusí napravit v neděli v domácím utkání s Atmosem Bělá.

Sestava AFC: Heimrath- Mára, A.Moravec, V. Pavlíček, Janouškovec, -J. Pavlíček, L. Koláček, Karas, Urban