7.2.2010 - PK Třebusice „B“: AFC Kralupy 8:4 (1:1) Tisk

V 16.kole KP nastoupili zachraňující se domácí notně posíleni hráči z divizního A-týmu, včetně nejproduktivnějšího útočníka Suka. Naopak AFC přijel bez stabilního brankáře, kterého obětavě zastoupil V. Pavlíček (a vůbec ne špatně), a tak se dal očekávat vyrovnaný boj. Od začátku si hosté udržovali mírnou převahu s náznaky šancí, v té největší vychytal zblízka J. Pavlíčka gólman. V 8. minutě vyrazil brankář hostí za hranici brankoviště a přihrávce před opuštěnou bránu zabránil vleže rukou. Po jeho vyloučení musel do branky nastoupit hráč z pole a výchozí situace se tak vyrovnala. Když kralupští využili po minutě přesilovou hru Vymětalíkem hezkou střelou do horního rohu branky, jevil se další průběh utkání nadějně. Poté však hosté nevyužili jasné příležitosti na zvýšení a z nevinné akce domácí hlavičkou vyrovnali před koncem poločasu na 1:1. Děj druhého poločasu se dá shrnout krátce, převaha AFC s nevyužitím vyložených šancí, překvapivý výkon náhradního brankáře Třebusic, trpělivá hra domácích s výraznou střeleckou produktivitou a dobře sehrannými standardními situacemi. Od 23. minuty domácí v poklidu navyšovali rozdíl ve skóre, jiskřičku naděje po brance J. Pavlíčka ve 30. minutě vzápětí sfoukla špatně rozehraná standardní situace AFC a inkasovaná branka z protiútoku na 6:2. Na konečný výsledek 8:4 korigovali kralupští až v samotném závěru utkání L. Koláčkem a J. Pavlíčkem. Průběh utkání výslednému rozdílu ve skóre neodpovídá, ale je nutné přiznat, že za hru ve druhé půli si hráči AFC porážku zasloužili. Po poklesu na čtvrté místo tabulky musí kralupští k nedělnímu domácímu zápasu s Kings Rakovník přistoupit poctivěji a s větší bojovností, neboť ani poslední celek tabulky nepřijede odevzdaně.

Sestava AFC: V. Pavlíček – Mára, A. Moravec, Janouškovec, Karas, - J.Pavlíček, Vymětalík, T. Koláček, L. Koláček