14.2.2010 - AFC Kralupy : Kings Rakovník 5:7 (2:2) Tisk

AFC Kralupy : Kings Rakovník 5:7 (2:2)

V 17. kole KP hostil AFC tým Kings Rakovník, hrající o záchranu v soutěži. Rakovničtí přicestovali pouze v pěti hráčích, bez možnosti střídání a tak se před utkáním mohlo zdát, že se početná lavička domácích prosadí. Bohužel, opak byl pravdou, techničtí rakovničtí futsalisté vhodně zvolenou taktikou s vysunutým brankářem drželi po většinu zápasu míč pod kontrolou a tím šetřili kondici. V prvním poločase dvakrát vyrovnal vedení soupeře výborně hrající Mára, i když Kings měli většinu času převahu a nastřelili ještě dvakrát tyč. Po přestávce sice začaly ubývat soupeři síly, ale přesto se po komplikovaných a často chybných rozehrávkách hráčů AFC dostával lacino do gólových příležitostí a také je od 29. minuty začal na rozdíl od domácích útočníků využívat. V 36. minutě tak Rakovník vedl již 5:2. Teprve od tohoto okamžiku se domácím začalo kombinačně dařit a za dvě minuty bylo po brankách V. Pavlíčka a opět Máry zaděláno na drama v koncovce. Na zvýšení Kings střelou přes celé hřiště do prázdné brány rychle odpověděl v čase 38.45 J.Pavlíček. Za stavu 5:6 jedenáct vteřin do konce utkání si vzali hráči AFC oddychový čas na sehrání secvičeného signálu, ale nejlepší hráč hostí Kešner vystihl další nepřesnou přihrávku z rohového kopu a dovezl míč přes celé hřiště do opuštěné branky. Za předvedený výkon zaslouží kromě Máry pochvalu pouze Pelc, ostatním hráčům zápas nevyšel a také týmová bojovnost byla velmi nízká. Navíc si AFC za celý zápas neporadil se spolehlivě rozehrávajícím brankářem Kings . Soupeř byl rozhodně hratelný, vždyť jediná branka hostí padla z vypracované akce, ostatní góly způsobily vlastní chyby kralupských. Zbytečnou ztrátu bodů se AFC pokusí napravit v pátek při utkání s Rohožníkem Praha.

Sestava AFC: Pelc- Mára, Urban, Janouškovec, Karas, A. Moravec- J. Pavlíček, V. Pavlíček, L. Koláček, T. Koláček