22.2.2010 - Rohožník Praha : AFC Kralupy 3:8 (0:2) Tisk

V 18. kole KP zajížděl kralupský AFC na velké hřiště do pražských Střešovic, kde je očekával jeden z nejhorších týmů druhé poloviny soutěže, Rohožník 21.

Hosté toužili napravit výpadky z posledních kol a tak nastoupili velmi koncentrovaně. Již ve 3. minutě seběhl po pravém křídle V. Pavlíček a přízemní střelou na bližší tyč propálil brankáře. V dalším vyrovnaném průběhu se připomněl kanonýr J.Pavlíček, který napřed třikrát orazítkoval tyč a poté s trochou štěstí ve 13. minutě skóroval po odraženém míči vybojovaném dobrým napadáním Vymětalíka. Občasné domácí příležitosti spolehlivě likvidoval Pelc, chytající stý zápas v kraji. Ve 20. minutě poslal domácí útočník mimo tři tyče desetimetrový kop, po chybně odpískaném šestém faulu AFC a tak odcházely týmy do šatny za stavu 0:2 pro hosty.

Na začátku druhé půle se na domácím šestičlenném týmu začal projevovat úbytek sil. Kralupští po důležité brance Urbana ve 26.minutě nastříleli během šesti minut další čtyři góly a zvýšili vedení až na 1:7 (dvakrát Trojan, Mára, Vymětalík). Branky padly vesměs po hezkých kombinacích a střelách bez přípravy do odkryté brány. Rohožník snižoval po individuální akci za stavu 0:5. V samém závěru utkání se domácí prosadili ještě dvakrát, na straně Kralup vsítil podruhé Vymětalík, který získal v utkání 4 body za branky a přihrávky a má na svém historickém kontě v KP již 202 bodů.

Vítězství AFC v poměru 8:3 bylo plně zasloužené, spoustu dalších slibných situací hosté nevyužili. Rohožník ukázal, že jeho aktuální forma není ideální a při neúčasti své největší individuality Engelmanna ještě zdaleka není zachráněn.

V neděli přivítá AFC potřetí v ročníku vedoucí tým soutěže. Po Hraslu (6:1) a Veltěži (7:1) to bude tým Hořovic a tak utkání slibuje zajímavou podívanou

Sestava AFC: Pelc- Mára, Urban, V.Pavlíček, Janouškovec, A. Moravec – Vymětalík, J. Pavlíček, Trojan, L. Koláček