28.2.2010 - AFC Kralupy : OTH Hořovice 8:5 (2:3) Tisk

V 19.kole KP přivítali futsalisté AFC vedoucí tým tabulky OTH Hořovice. Hosté, usilující o postup do divize, doposud v letošním ročníku prohráli jediný zápas. Utkání se stalo galapředstavením Vladimíra Vymětalíka, který odehrál v domácích barvách poslední zápas před odchodem do druholigového SK Kladno, kde by měl v play-off pomoci k návratu do extraligy.

Zápas začal náporem domácích, ale již ve 4. minutě překvapili hosté jinak výtečného Pelce střelou z velké dálky a kralupští museli dotahovat. Domácí elitní útok při každém pobytu na hřišti přehrával hostující obranu a po dvou nastřelených tyčích oběma borci vyrovnal z individuální akce v 10.minutě Vymětalík. Po další pěkné kombinaci s Pavlíčkem otočil ve 14.minutě skore na 2:1 Hosté toho v prvním poločase moc nepředvedli, ale v posledních 63 vteřinách se přesto dvakrát prosadili po sehraném signálu na zadní tyč a výpadu svého kapitána.

Chléb se lámal na začátku druhé půle, kdy AFC ve snaze vyrovnat otevřel hru a hořovičtí měli několik příležitostí ke zvýšení. Naštěstí využili pouze jedinou a potom již přišla skvostná pětiminutovka kralupských. Ve 26. minutě snížil tradičně po rohovém kopu L. Koláček, ve 28. minutě dvakrát naservíroval Vymětalík góĺové přihrávky J.Pavlíčkovi a z trestného kopu chytře Janouškovcovi. Obrat na 7:4 završil ve 30. minutě T. Koláček technickou střelou. Od této chvíle zahájili hosté hru bez brankáře, ale do výrazných šancí se dostali až v posledních dvou minutách, již za stavu 8:4 po Vymětalíkově brance hlavou. Na konečné skóre 8:5 korigovali hráči OTH z desetimetrového TK.

Hořovičtí ukázali, že jejich síla je hlavně v domácím prostředí, se stereotypní hrou nakopávaných míčů na pivota si obrana AFC celkem dobře poradila. Pokud se hostům zdaří postup do vyšší soutěže, měli by určitě zapracovat na psychické odolnosti ve chvílích, kdy se herně nedaří, nevídané teatrální výstupy některých hráčů neměly daleko k vyloučení.

V tabulce soutěže se AFC vrátil na třetí místo, o bod před slánský Hrasl, se kterým se ve Slaném střetne v příštím kole. V případě vítězství by se AFC velmi přiblížilo splnění letošního cíle, medailové umístění.

Sestava AFC: Pelc- Mára, Janouškovec, A. Moravec , Urban ,- J.Pavlíček, Vymětalík, T. Koláček, L. Koláček

branky a asistence:
J. Pavlíček  (2+1), Vymětalík (3+3), L.Koláček  (1+0), T. Koláček (1+1), Janouškovec (1+0), Urban (1+0), Pelc (0+1)

žluté karty:

červené karty:
vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:4, 8:4, 8:5

Nejlepší hráči: Vymětalík (Kralupy), Tošovský (OTH). Pelc (Kralupy)

Sestava 19.kola:

D.Stibůrek (Tenisáci) 4x – M.Karásek (Atmos) 3x, J.Kymr (Jiko), V.Vymětalík (AFC) 4x, V.Engelmann ml. (Rohož.) 3x