7.3.2010 - Hrasl Slaný : AFC Kralupy 5:6 (3:4) Tisk

Utkání 20 kola KP bylo přímým soubojem o třetí příčku tabulky a dalo se bez nadsázky nazvat soubojem generací. Nejmladší hráč hostí Trojan je totiž výrazně starší než nejzkušenější hráč domácího sympatického týmu (jedinou výjimkou byl náhradník za stabilního brankáře Hraslu, pykajícího za ŽK). Hrasl letos prohrál v domácím prostředí jediné utkání a tak kralupské nečekalo nic snadného.

Během první půlminuty neproměnil J. Pavlíček dvě obrovské příležitosti po přihrávkách Trojana, domácí se dostali za polovinu poprvé až na konci úvodního střídání, ale svoji šanci ihned využili – 0:1. Když ve 4.minutě Hrasl zvýšil po dalším rychlém výpadu na 2:0, zdálo se, že hostím nebude herní převaha nic platná. Naštěstí již v 6. minutě pohotově snížil J.Pavlíček po dlouhém výhozu Pelce. Hosté se poté uklidnili a trpělivou hrou se snažili najít skulinu v domácí obraně.

Vyrovnání přišlo v 10.minutě, kdy sebral Urban míč chybujícímu obránci a bodlem nekompromisně zavěsil.Ve 12. minutě si vybral slabší chvilku domácí brankář, když si neporadil s prudkou střelou Karase z velké vzdálenosti a poté L. Koláčka z deseti metrů k tyči a rázem AFC vedl 4:2.

V 17. minutě udělali kralupští chybu přílišným napadáním rozehrávky a umožnili domácím další využití jejich největší zbraně, rychlého protiútoku.

Do druhého poločasu nastoupil AFC za příznivého stavu 4:3 se zataženou obranou a dá se říct, že Hrasl do konce zápasu nenašel recept na tuto herní variantu. Naopak hosté využili dva rychlé brejky a do 23. minuty zvýšili J. Pavlíčkem a Urbanem po krásné přihrávce L. Koláčka.na slibných 6:3.

Domácí sice snížili náhodně tečovanou střelou ve 27. minutě, ale nebýt další branky z trestného kopu ve 38.minutě, dospělo by utkání do klidného konce. Slánští se však v závěrečném tlaku nedostali do žádné vyložené možnosti a AFC tak udržel zasloužené vítězství, protože kromě gólů nastřelili jeho hráči čtyřikrát brankové konstrukce a další jejich příležitosti zmařil brankář Hraslu.

AFC získal na třetím místě tabulky již čtyřbodový náskok na svého soupeře. Pokud porazí v nedělním domácím utkání slánský Foboz, může bez ohledu na ostatní výsledky slavit splnění cíle.

Sestava AFC: Pelc- Mára, V. Pavlíček, Janouškovec, Karas, A. Moravec- J.Pavlíček, Trojan, Urban, L. Koláček