19.3.2010 - Jiko Kralupy : AFC Kralupy 2:7 (1:3) Tisk

V posledním kole KP nastoupili v kralupské hale hráči AFC v roli hostů. Díky tomu se mohly zápasu aktivně zúčastnit opory let minulých, jindy zajišťující hladký chod utkání. V základní čtyřce s věkovým průměrem 43 let se tak objevili zakládající členové AFC z roku 1987 předseda oddílu P. Listík a Louček, doplněni dalšími veterány Běhounkem a Moravcem. Stejná základní sestava se poprvé představila na hřišti už v minulém tisíciletí, v sezoně 1996/97.

Jiko také v posledním zápase sezony předvedlo hlavní příčinu sestupu, špatnou docházku. Pět domácích borců bylo od začátku nuceno šetřit síly a tak logicky byla aktivita na straně početné sestavy AFC.

V 8. minutě Karas využil zpětnou přihrávku a po zemi otevřel skóre. O chvíli později se prosadil druhý nejlepší střelec KP J. Pavlíček a pohotově zvýšil na 2:0. Poté vyrazil další střelu Karase z prázdné branky rukou domácí obránce a Listík mohl z penalty zvýšit. Brankáře hezky poslal na opačnou stranu, ale jeho projektil minul pravou tyč z vnějšku.

Domácím se podařilo snížit střelou po zemi přes klubko hráčů, v další možnosti po úniku Dubského nastřelili zblízka břevno. V 18. minutě se dostal do první šance Pelc, hrající nezvykle v útoku a spolehlivě navýšil na 3:1.

Na začátku druhé půle poklidného utkání domácí využili chybnou rozehrávku AFC a snížili na rozdíl jediného gólu. V poslední možnosti na vyrovnání naštěstí trefil útočník Jika po sólovém úniku opět břevno a potom se již projevila široká lavička hostí.

L.Koláček ve 30. minutě po kličce brankáři nastřelil přihrávkou z brankové čáry vracejícího se obránce a míč skončil v síti. Domácí reklamovali, že míč byl v autu, ale rozhodčí svůj verdikt ani po dlouhém naléhání nezměnil.

V závěrečných minutách hráči AFC využili ubývajících sil domácích a zvýšili brankami Pelce a Karase na 6:2. Účet utkání podtrhl Louček, když při nájezdu kompletní obranné dvojice na brankáře z poloviny hřiště (spolu s Běhounkem) naznačil přihrávku a neomylně zavěsil.

AFC Kralupy ve svém šestém ročníku ziskem celkového třetího místa zopakoval dosud nejúspěšnější sezonu v krajském přeboru, ročník 2006/07. Vzhledem k rostoucí konkurenci se zdá být tento úspěch cennější.

Sestava AFC: Heimrath - Běhounek , Louček, Karas, A. Moravec, Janouškovec - J. Pavlíček, P. Listík, L. Koláček, T. Koláček, Urban, Pelc

branky a asistence:
Karas (2+1), Pelc (2+1), J. Pavlíček  (1+0), Louček (1+0), vlastní (1+0), T. Koláček (0+1), A. Moravec (0+1), Běhounek (0+1)