15.10.2006 - Rozjezd nám vyšel i po slabším začátku Tisk

AFC Kralupy n/Vlt. - TJ Sokol Katusice 15:6 (8:4)

Letošní úvodní utkání, kdy jsme v domácí hale ve Slaném přivítali mužstvo TJ Sokol Katusice bylo tak trochu divoké. V nabité sestavě i se střelcem J.Pavlíčkem a tvůrcem hry V.Vymětalíkem jsme si nemohli připustit nic jiného než naší výhru. Ta se začala rodit ale až po našem neuvěřitelném výpadku v úvodních minutách zápasu. Už ve 3.minutě proměňují hosté pokutový kop za naší ruku a tím se dostávají do vedení. Za pár vteřin naše obrana kapituluje podruhé a když v 7.minutě pouští náš gólman M.Pelc mezi nohama slabou hlavičku hostujícího útočníka, náskok soupeře je již tříbrankový. Teprve poté si konečně začínáme vytvářet šance, avšak po hříchu trefujeme jen tyč (J.Pavlíček) a nebo střílíme těsně vedle brány (R.Mošnička, J.Slach). Proto také následuje trest v podobě dalšího laciného gólu v 9.minutě, čímž už prohráváme 0:4!!! Tím ale střelecká potence hostů na dlouhou dobu končí, naopak nás nastartoval ve 12.minutě první gól L.Moravce, kterému nezištně nabíjel J.Pavlíček. O necelou minutu později připravuje gólovku J.Slach pro R.Mošničku a ten se tentokrát nemýlí - 2:4. Za pouhých 16 vteřin si V.Vymětalík pohraje s celou katusickou obranou a pro R.Mošničku nebyl problém snížit na 3:4. Ve 14.minutě je již srovnáno. J.Pavlíček vyšachuje opět celou obranu hostí a L.Moravec má před prázdnou brankou snadnou pozici. V 15.minutě se poprvé dostáváme do vedení, R.Mošnička krásnou křížnou střelou ke vzdálenější tyči dává dnes svou již třetí branku. To bylo "Mošnovi" pořád ale málo a tak o dalších 18 vteřin později střílí ramenem další branku po dlouhém výhozu našeho gólmana M.Pelce - 6:4. Poločas nakonec končí výsledkem (8:4), další naše dvě branky střílí R.Karas (po krásné akci V.Vymětalíka) a J.Slach (tomu před prázdnou brankou nabíjí M.Mára). Hosté jsou po slibném začátku doslova omráčeni. Druhý poločas se dohrává v klidu, přesto dále hlavně my pokračujeme v divoké střelnici. Sice jsme ve 25.minutě inkasovali pátou branku, kdy nešťastně R.Mošnička tečoval soupeřem napálený balón do naší svatyně, ale již o další dvě minuty završuje devátou naší brankou L.Moravec svůj hattrick. No a když ve 34.minutě překonává hlavičkou nejmenší muž na hřišti J.Pavlíček katusického gólmana, na tvářích hráčů našeho mužstva je vidět už jen úsměv. Náš loňský nejlepší kanonýr dokázal, že stále umí branky dávat a ke své hlavičce přidává záhy (o 17.vteřin později) další branku, tentokrát nohou - 11:5. Ve 37.minutě se na dvakrát také konečně prosazuje V.Vymětalík, kterého za pár vteřin následuje svojí pátou brankou R.Mošnička. Hosté ještě snižují, ale poslední slovo má opět naše mužstvo. V předposlední minutě zápasu završuje svůj hattrick J.Pavlíček (po hezké kombinaci s J.Slachem) a na konečných 15:6 upravuje v poslední minutě nechytatelnou dělovkou M.Mára. Po špatném začátku nám rozjezd letošní sezóny nakonec vyšel dokonale, útočníci si pořádně zastříleli a proto jsme svého soupeře doslova přejeli. Po jarní domácí nešťastné prohře s tímto týmem, která nás nakonec připravila o lepší, než 4.místo v loňské sezóně, byla toto aspoň slabá náplast za jarní nevydařenou neděli 12.února.

sestava:

Pelc - Karas, Louček, Mára, Urban, Moravec A. - Pavlíček J., Moravec L., Vymětalík, Mošnička, Slach

branky a asistence:
Mošnička (5+1), Pavlíček J. (3+3), Vymětalík (1+3), Moravec L. (3+0), Mára (1+2), Slach (1+2), Karas (1+0), Moravec A. (0+1)

žluté karty: Moravec A.
červené karty: -
vývoj skóre: 0:4, 8:4, 8:5, 13:5, 13:6, 15:6

Nejlepší hráči: R.Mošnička, J.Pavlíček (oba Kralupy), J.Altman (Katusice)

Sestava 1.kola :   P.Beran (Malibu Mb) – D.Burle (Stochov), F.Nevrlý (Jílové),   R.Mošnička (Kralupy), D.Boško (Malibu Mb)