29.10.2006 - Nováček ze Zlonic si odvezl gólový příděl Tisk

AFC Kralupy n/Vlt. - FC Tatran Zlonice 18:4 (8:2)

Po odloženém druhém utkání s týmem FC Malibu Mladá Boleslav (bude se hrát v pátek 17.11.2006 v 20,45h), jsme po 14denní pauze přivítali v hale ve Slaném krajského nováčka FC Tatran Zlonice. Soupeř zaplatil nováčkovskou daň a odešel s pořádným výpraskem. Teprve v sobotu večer před zápasem jsme se dozvěděli, že náš gólman M.Pelc leží v nemocnici s podezřením na salmonelózu. A jelikož náš druhý brankář R.Steckovič v neděli nemohl, otázka dne byla, kdo si stoupne mezi tři tyče. Nakonec byl do branky demokraticky nominován náš nejlepší střelec z minulého zápasu R.Mošnička, ale i přes jeho absenci v útoku se našemu mužstvu střelecky výrazně dařilo. A jak nám ukázal, on se umí pořádně ohánět i v brance a to chytal prosím bez rukavic!!! Soupeř působil sympatickým dojmem, přesto se ale naši střelci dokázali prosadit už od začátku. Po dvou individuálních akcích V.Vymětalíka (2 a 8.min) jsme brzy vedli 2:0. V 10.minutě to po brankách R.Karase a L.Moravce bylo už 4:0. Teprve potom jsme trochu polevili v koncentraci a hosté dokázali snížit na 4:2. To byl ale jediný záblesk Zlonického týmu. Do konce poločasu se totiž dokázali prosadit i další střelci (J.Pavlíček, J.Slach, M.Mára a R.Louček) a díky tomu se šlo na svačinu za stavu (8:2). Když jsme hned na začátku druhého poločasu během 54.vteřin dokázali vstřelit další dvě branky (V.Vymětalík si svým jedinečným způsobem pohrál s celou hostující obranou a položil si gólmana doslova na záda, desátou branku přidal J.Slach), výše skóre byla již jen formalitou. Nakonec jsme nováčkům ze Zlonic v druhém poločase vstřelili 10 branek a díky tomu vyhráli celkovým rozdílem 18:4 (8:2). V zápase se celkem 8 body blýskli V.Vymětalík a L.Moravec (oba 4+4), ale do zápasových statistik se v podstatě zapsalo celé mužstvo (kompletní statistiky zápasu najdete v odkazu "naše zápasy"). "Mošna" v brance byl naší jistotou, za čtyři hloupé branky moc nemohl. Své gólmanské kvality prokázal mimo jiné i v závěru zápasu, kdy kryl hostům 10m kop za náš šestý faul.