5.11.2006 - Nelichotivá série stále nekončí Tisk

AFC Kralupy n/Vlt. - PK Třebusice 4:10 (1:4)

Naše vzájemné zápasy s mužstvem PK Třebusice se čím dál tím více stávají obehraným evergreenem se špatným koncem pro nás. I tentokrát jsme již po páté za sebou s tímto týmem prohráli, tentokrát 4:10 (1:4). A i když tomu výsledek nenapovídá, celých 36 minut byla hra více než vyrovnaná. Při pohledu do historie zjistíme, že naposledy jsme svého dnešního soupeře porazili ještě v kladenském okresním přeboru někdy na jaře roku 2003. Od té doby se s ním potkáváme už v krajském přeboru a tam s nimi máme nelichotivou bilanci pěti zápasů a pěti proher, včetně té dnešní. Jako by na nás padala čím dál tím větší deka...Utkání jsme začali dobře, třebusičtí jakoby nevěděli co na nás hrát. V naší brance nečekaně nastoupil uzdravený M.Pelc a i on přihlížel ve 4.minutě polovlastnímu gólu třebusických v němž měli prsty R.Karas a J.Pavlíček. I nadále máme hru pod svojí kontrolou, další dvě velké šance R.Karase však přicházejí vniveč. Od 9.minuty prvního poločasu se hosté začínají osmělovat a začínají na naší půlce rozehrávat útočný kolotoč. Výsledkem toho je v 10.minutě vyrovnávací branka Třebusic. Hosté stále víc a víc buší do naší obrany a díky čistému hattricku L.Maliňáka totálně otáčejí výsledek zápasu, v 19.minutě prohráváme už 1:4. Stejně jako předešlé minuty i zbytek prvního poločasu dohráváme ve velkém útlumu. Druhý poločas opět začínáme velkým náporem a hlavně díky V.Vymětalíkovi jsme opět brzy ve hře o solidní výsledek. Ve 23.minutě dává právě náš střelecký leader V.Vymětalík po spolupráci s "Mošnou" svůj první gól, ve 28.minutě se nemýlí ani z pokutového kopu a tím snižuje už na 3:4. Ovšem minutu poté si necháváme dát hloupý gól od do té doby neviditelného P.Suka a naše psychická výhoda je rázem pryč. Na další branku se hodně nadřeme, přesto zkraje 34.minuty slavíme další snížení V.Vymětalíkem na rozdíl jediné branky. Záhy mají hosté na kontě již 6 faulů a tak má náš M.Mára vynikající šanci srovnat skóre z 10m trestného kopu. Bohužel "Máris" posílá balón asi dva metry vedle pravé tyče třebusické branky. Následuje rychlý brejk hostů a jejich rozhodující branka přesně v čase 36:32. Poté jsme všechny síly naivně vrhly jen do útoku a soupeř nám za to poděkoval dalšími čtyřmi brankami (3x P.Suk), čímž nám nadělil potupnou desítku. Stejně jako v předchozích čtyřech vzájemných utkáních můžeme opět jen konstatovat, že hra byla převážně vyrovnaná, přesto jsme svého soupeře již tři roky neporazili.....