12.11.2006 - Ve strhujícím zápase další naše prohra Tisk

Alpina Slaný - AFC Kralupy n/Vlt. 9:8 (5:6)

Pro hrstku přihlížejících diváků ve Slánské hale BIOS to musel být zážitek, jelikož tenhle zápas se určitě moc líbil. Bohužel musíme konstatovat, že jsme již podruhé za sebou ztratili všechny body a popravdě celkem zaslouženě. Náš první "venkovní" zápas jsme totiž s týmem Alpina Slaný prohráli 9:8 (5:6). Do zápasu jsme nenastoupili úplně kompletní, když se tentokrát omluvili dva dokeští matadoři R.Mošnička a Z.Urban. První dvacetiminutovka byla na branky hodně štědrá, padlo jich celkem 11, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů nevedl o více než jednu branku. Gólový účet načal koncem 4.minuty náš J.Pavlíček, který si po samostatné akci dorazil svojí vlastní střelu. Domácí však dokázali během jedné minuty dvěmi brankami skóre otočit ve svůj prospěch. Na začátku 7.minuty ovšem hezky zakombinovala naše dvojice J.Pavlíček - J.Slach a posledně jmenovaný srovnal na 2:2. Domácí nás začali svojí kombinační a fyzicky náročnou hrou přehrávat, s čehož pramenily také dvě po sobě jdoucí minely J.Slacha, které naštěstí slánské mužstvo nepotrestalo. V těchto chvílích nás také několikrát podržel gólman M.Pelc, který dokázal vyřešit pár ošemetných situací po přečíslení naší obrany. Na začátku 12.minuty předvádějí další hezkou kombinaci naši L.Moravec a R.Karas, který tím střílí svoji čtvrtou branku ve čtvrtém zápase a my vedeme 2:3. Ovšem v duchu předchozích minut je v následující minutě opět srovnáno a co víc, domácí Alpina se opět dostává do jednobrankového vedení 4:3 (čtvrtá branka byla pro nás hodně laciná). Asi nejkrásnější akci našeho týmu v zápase předvádí ve 14.minutě dvojice J.Pavlíček - V.Vymětalík, který si s prvně jmenovaným balón krásně narazí a pak už dává branku do prázdné svatyně domácích. Tím je opět srovnáno. To se ale nelíbí nejlepšímu hráči na hřišti L.Volfovi z týmu Alpiny a v 17.minutě svou brankou přiklání misku vah opět na stranu domácích. Závěrečné minuty prvního poločasu se ale více daří našemu týmu a tak brankami L.Moravce a V.Vymětalíka odcházíme do šaten s jednobrankovým vedením (5:6). Tak jak jsme zakončili první půlku, tak jsme také vykročili do druhého dějství. Ne, že bychom soupeře nějak přehrávali, přesto se nám v 26 a 27.minutě podařilo náš náskok zvýšit již na 5:8. Nejdříve se po rychlém brejku trefuje M.Mára (s asistencí J.Pavlíčka) a minutu poté střílí naší osmou branku J.Pavlíček s asistencí L.Moravce (v oficiálním zápise byl střelec s nahravačem zaměněn). To bylo ale bohužel z naší strany vše. I když vlastně ne. Jen jsme střílení branek vyměnili za svojí vlastní nedisciplinovanost a tím jsme slánskou Alpinu vlastně nakopli. Ono 9 faulů z naší strany v druhém poločase bylo celkem dost, i když některé výroky rozhodčího byly minimálně diskutabilní. Nicméně ve 32.minutě překonává z první velké penalty alpinský J.Říčka našeho gólmana a tím nastartuje velkou ofenzívu domácích, kterou korunují ve 33 a 34.minutě vyrovnáním na 8:8. Ve 36.minutě přichází pohroma v podobě další velké penalty J.Říčky z mužstva domácích. Náš M.Pelc tentokrát penaltu vyráží, bohužel na dorážku nejmenšího hráče na hřišti D.Husárka už nedosáhne. Zklamání bylo tak veliké, že jsme J.Říčku nechali velkou penaltu kopat ještě dvakrát a jen díky skvělým zákrokům M.Pelce jsme už neinkasovali. Když v poslední minutě odvrací A.Moravec z brankové čáry desátou branku Alpiny, bylo nám jasné, že ani náš závěrečný nápor nás k bodu nedovede. Co závěrem dodat? Snad jen, že nás může těšit potlesk přihlížejících diváků, kteří tím vzdali hold oběma mužstvům za krásnou, převážně útočnou podívanou. Díky občasným okénkům v obraně domácích jsme nebyli daleko od vítězného triumfu, ovšem Alpinské duo J.Říčka - L.Volf bylo proti a tak si s námi doslova dělalo co chtělo. Nám tedy nezbývá nic jiného než pogratulovat slaňákům k překvapivému, leč zaslouženému vítězství.