18.11.2006 - Zbytečná prohra v dohrávaném utkání Tisk

FC Malibu Mladá Boleslav - AFC Kralupy n/Vlt. 7:6 (3:2)

Nováček středočeského krajského přeboru FC Malibu Mladá Boleslav nás v sobotním večeru hostil ve vypůjčené palubovce v Kostomlatech. O víkendu krajský přebor pauzíroval, avšak my jsme dohrávali odložené utkání 2.kola. Zápas byl několikrát přeložen nejen co se týče data, ale nakonec také i místa. Původně se totiž mělo hrát v Mnichově Hradišti, kam také bohužel dorazili naši dokeští "krajánci" M.Pelc, R.Mošnička a se zraněnou nohou laborující Z.Urban. Než se hoši dostavili do haly v Kostomlatech, uběhlo na hřišti už 16.minut a my jsme právě prohrávali 3:1. Do té doby odolávala naše statečná šestice útočným výpadům mladíků z Boleslavi. Po dvouleté odmlce za naše mužstvo nastoupil P.Stegbauer, který hned za odměnu zamířil mezi brankové tyče místo opozdivšího se M.Pelce. V brance se velice činil, ale i tak bohužel nezabránil třem brankám domácích. Na první branku domácích ze 4.minuty odpověděl v následující minutě V.Vymětalík, který si udělal dobrý den z mladoboleslavské obrany i jejich gólmana a do prázdné branky srovnal skóre. S jedním hráčem na střídání jsme samozřejmě nemohli dělat zázraky a tak se nadál zaměřujeme hlavně na obranu. Bohužel již v 8.minutě po našem špatně rozehraném rohovém kopu se řítí dva domácí útočníci na naší branku a není pro ně žádným problémem zakončit protiútok vstřelením gólu. V 10.minutě nastává před naší brankou zmatek a místo odkopnutí balónu naším hráčem někam do autu se za pár vteřin radují domácí již z třetího gólu. Dá se říci, že tyto dvě naše chyby vlastně rozhodly celý zápas. Další minuty se totiž úspěšně bráníme dalším nájezdům domácích, z čehož nás konečně v 16.minutě vysvobozují z Mnichova Hradiště dorazivší gólman M.Pelc a útočník R.Mošnička. Ten také v poslední minutě prvního poločasu střílí kontaktní branku, kdy si doráží vlastní, brankářem vyraženou střelu ze značky 10m kopu za šestý faul domácích. Poločas tím končí (3:2). Druhý poločas začínáme brankově my, po dlouhém výhozu M.Pelce překonává hlavičkou překvapeného gólmana domácích L.Moravec. Do vytouženého vedení se ovšem za celý zápas ani jednou nedostaneme. Do stavu 5:5 se gólově prosazují obě mužstva střídavě, s tím, že gól navrch mají vždy mladoboleslavští. Naši čtvrtou branku dává V.Vymětalík a pátou přidává po jeho asistenci R.Louček. Na ukazateli času svítí zrovna 35.minuta. V následující minutě však inkasujeme dvě slepené branky (tu první z 10m kopu za naše velké množství faulů), na což už dokážeme jen odpovědět brankou V.Vymětalíka ze značky pokutového kopu. Závěr byl hektický a okořeněný výpadkem časomíry. Vyrovnat jsme však bohužel už nedokázali a tak jsme zápas prohráli 7:6 (3:2). Již podruhé za sebou jsme měli smůlu a prohráli zase jen o gól. Soupeř nebyl v žádném případě špatný, ale určitě hratelný. Škoda pozdního příjezdu našich "krajánků", kdyby byli na hřišti už od začátku, asi by vše vypadalo jinak. To je ale jen kdyby....

sestava:

Stegbauer (Pelc) - Louček, Moravec A., Vymětalík, Stegbauer - Moravec L., Slach, Mošnička
branky a asistence:
Vymětalík (3+1), Moravec L. (1+2), Mošnička (1+0), Louček (1+0), Pelc (0+1) žluté karty: Moravec L.
červené karty: -
vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:6

Dvouměsíční pauza pro našeho střelce Výrůstek na patě způsobil chronický zánět achilovky Po několik zápasů absentujícím Z.Urbanovi jsme na nějakou dobu přišli o dalšího našeho hráče. Náš benjamínek a jeden z našich nejlepších střelců (letos dal už 10 branek) Lukáš Moravec šel právě dnes pod kudlu. Jíž delší dobu ho trápil výrůstek na levé patě, který nakonec způsobil chronický zánět achilovky. Po operačním zákroku, kdy mu výrůstek odsekali, si náš šikovný střelec poleží v pražské nemocnici dva dny, poté ho pustí do domácího ošetření. Předpokládaná doba absence je zhruba dva měsíce, ale jelikož Lukáš nedostal ani sádru, vypadá to, že by se mohl vrátit na futsalová kolbiště o nějaký ten týden dříve. Každopádně mu celý klub přeje brzké a pohodové uzdravení.