2.12.2006 - O vítězství jsme přišli v samotném závěru Tisk

FC Jílové - AFC Kralupy n/Vlt. 4:4 (3:2)

K letošnímu sedmému zápasu jsme v sobotním večeru zajížděli do dalekého Neveklova, kde své domácí zápasy hraje mužstvo FC Jílové. Zápas nepoznal vítěze a proto jsme si díky výsledku 4:4 (3:2) odváželi domů bod. Vzhledem k problémům se sestavou bychom před zápasem bodík brali, po zápase jsme ale byli tak trošku smutní. Do Benešovského kraje jsme sebou tentokrát přivezli i našeho futsalového nestora V.Procházku, pro něhož to bylo letos vůbec první utkání v našem dresu. K zápasu na velkém hřišti jsme se tedy chystali nastoupit se sedmi hráči v poli, příjemnou čáru v rozpočtech nám ale udělal Z.Urban, který po vleklých potížích se svým kotníkem obul futsalovou obuv a jeho kotník zápas vydržel celkem v pohodě. Na svůj loňský hattrick ve stejné hale sice nenavázal, přesto byl ale platným členem našeho týmu a v obraně mužstvu moc pomohl. Zápas jsme nezačali vůbec šťastně a již ve 2.minutě prohráváme po rychlé brance domácích. Na našem týmu bylo znát, že se na velkém hřišti trochu rozkoukává. Do sedla nás ale dostal během 5 minut náš "snajpr" J.Pavlíček. Nejdříve si v 5.minutě počíhal na rozehrávku domácích obránců, jednomu z nich míč vypíchl a pod padajícím, mimochodem velmi nejistým gólmanem srovnává skóre. V 10.minutě si náš J.Slach pohrál se dvěma obránci soupeře a přistrčil balón před branku, kde pro J.Pavlíčka nebylo problémem překonat bezmocného domácího brankáře - 1:2. Bohužel jsme jednobrankový náskok nedokázali dlouho udržet a díky dvěma přesným střelám domácích ve 13 a 18.minutě odcházíme do šaten s jednogólovým mankem - 3:2. Druhý poločas byl z obou stran daleko útočnější než ten první, paradoxně v něm ale padlo méně branek. Již ve 22.minutě se do brejku dostává naše dvojice J.Pavlíček - R.Karas, a posledně jmenovaný srovnává skóre na 3:3, když stále letos udržuje normu jednoho vstřeleného gólu v každém zápase. Po dalších našich útočných manévrech na polovině domácích pohotově doráží R.Mošnička přihrávku V.Procházky a my se dostáváme do vedení 4:3. I když si obě mužstva v následujících minutách vytvářejí mraky gólových příležitostí, přesto se nikomu nedaří vstřelit další branku. V naší svatyni opět září M.Pelc, po jehož zákrocích se domácí střelci chytají za hlavu. No a naši střelci, mezi nimiž vynikají hlavně J.Pavlíček a R.Mošnička se předhánějí v zahazování jasných stoprocentních šancí, po kterých se i oni chytají za to, co nosí na krku. A místo toho, abychom my potvrdili svoje vedení, dostáváme krutou lekci v podobě vyrovnávajícího gólu přesně 9 vteřin před koncem zápasu. Byla to smůla, ale popravdě jsme si o to koledovali. Po chvilkovém výpadku jsme cítili hořkost, později jsme ale i tak pocítili radost z prvního letošního bodíku zvenku.