15.12.2006 - Předvánoční radost ze Stochova Tisk

FC Sebranka Stochov - AFC Kralupy n/Vlt. 5:7 (2:5)

Mužstvu FC Sebranka Stochov to letos skvěle šlape. Vždyť v úvodních 8 kolech letošní soutěže okusilo hořkost porážky jen jednou, zbylých 6 zápasů vyhrálo a díky tomu se vyhřívalo na druhém místě tabulky. Náš tým ale domácím borcům zatrhl tipec, z čehož asi měli největší radost letos zatím stoprocentní PK Třebusice. I když s notnou dávkou štěstí, přesto jsme ze Stochova odjížděli s vítězstvím 5:7 (2:5). Jak již bývá poslední dobou naší tradicí, mužstvo na zápas jsme dávali horko těžko dohromady. Ze sestavy nám vypadl zraněný V.Vymětalík, plesající učitel M.Mára a v neposlední řadě i R.Louček. Proto musel letos poprvé nastoupit i náš předseda P.Listík, pro kterého to byla premiéra velice úspěšná. Dalo by se říci, že jsme přijeli do Stochova zápas důstojně odehrát, nějaký bodík by pro nás v dané situaci byl něco navíc. Jak se ale ukázalo v průběhu zápasu, soupeř byl v podstatě hodně neškodný a jejich hra absolutně neodpovídala postavení v tabulce. Hned v první minutě zápasu využívá R.Karas zaváhání domácí obrany a dává první branku zápasu. V 9.minutě po dobře rozehraném rohovém kopu zvyšuje náš náskok Z.Urban. A když ve 12.minutě načíná svou dnešní kanonádu R.Mošnička, hrstka domácích fanoušků si musela připadat jako ve špatném snu - 0:3. Bohužel jsme ještě do poločasu udělali dvě hrubky v obraně, z nichž absolutně tápající domácí tým stačil snížit na 2:3. V 16 a 17.minutě ale začala opět úřadovat pravačka R.Mošničky (první branka byla mylně připsána P.Listíkovi) a proto poločas skončil 2:5. Ve druhém poločase jsme se díky úbytku sil (nejsme už zrovna nejmladší) zaměřili hlavně na obranu. To nám ale bylo málem osudné. I když stochovští opravdu vypadali, že snad ani vyhrát nechtějí, hnáni svými někdy i hodně sprostými fanoušky, dokázali zápas ještě zdramatizovat. Ve 23 a 26.minutě snižují svými dvěmi brankami na 4:5. Dalších 10 minut se odehrává vysoce taktický boj z obou stran, v nichž má samozřejmě navrch domácí tým, který se snaží srovnat skóre. To se jim nakonec po pár neproměněných šancích ve 36.minutě daří, k naší smůle si ale tuto branku dáváme po neporozumění obránců s naším gólmanem sami. A tak to vypadalo na remízu. Ovšem v následující 37.minutě zahrávají domácí v tísni rukou v malém vápně a z následné penalty, kdo jiný než R.Mošnička, střílí naší šestou, vlastně vítěznou branku. Poté ještě domácí tlačí, přesto se ale k zakončení moc nedostávají. V poslední vteřině zápasu, kdy domácí zničehonic přestali hrát, završuje svůj vynikající výkon dnes pětibrankový R.Mošnička - 5:7. Ne, že bychom předvedli kdovíjaký skvělý výkon, ale ve světle našich problémů se sestavou jsou tyhle tři bodíky hodně cenné.

sestava:

Pelc - Karas, Moravec A., Urban - Pavlíček J., Mošnička, Listík, Slach
branky a asistence:
Mošnička (4+1), Karas (1+1), Pavlíček J. (0+2), Urban (1+0), Listík (1+0), Slach (0+1), Pelc (0+1)

žluté karty: Moravec A.
červené karty: -
vývoj skóre: 0:3, 2:3, 2:5, 5:5, 5:7

nejlepší hráči zápasu:  Mošnička (AFC), Pražák, Kočí (oba Stochov)

Sestava 9.kola: M.Pelc (Kralupy) 2x – V.Engelmann ml. (Rohožník), T.Procházka (Hotel), A.Hejkal (Hotel), R.Mošnička (Kralupy) 2x

Dva přírůstky na naší soupisce Nutné rozšíření naší soupisky o gólmana a hráče do pole Vzhledem k neutuchajícím zdravotním problémům některých našich hráčů jsme se rozhodli dopsat na naší soupisku dva nové přírůstky. Prvním z nich je playboy a lamač dívčích srdcí Pavel "Pavka" Janouškovec, který je svojí postavou a rychlostí předurčen k nastupování na post obránce, což ale vůbec neznamená, že bude hrát jen tam. Na místě gólmana máme jasnou jedničku Míru Pelce, ale jen pro jistotu jsme na soupisku zapsali jako náhradníka dalšího učitele v našich řadách, kterým je větrem z hor ošlehaný Vojtěch "Vojtáno" Dostál. Oběma našim novým parťákům přejeme v našem týmu hodně štěstí a věříme, že nám pomohou k ještě lepším výsledkům, ale hlavně, že se jim bude u nás líbit......