13.11.2005 - První prohra nás sesadila z čela Tisk

PK Třebusice - AFC Kralupy n/Vlt. 7:3 (1:2)

V nedělním podvečeru jsme se ve slánské BIOSce utkali coby hosté s našimi dlouholetými rivaly PK Třebusice. Zápas jsme proti tomuto soupeři jako už několikrát v minulosti nezvládli a proto jsme utrpěli v letošním ročníku naši první prohru 7:3 po poločase (1:2). K zápasu jsme nastoupili v na chlup stejné sestavě jako minulý týden, tudíž nám chyběli dlouhodobě nemocný V.Vymětalík a zraněný V.Procházka. Domácí na nás opět vyrukovali s taktikou dlouhých nakopávaných balónů brankářem. Celý první poločas jsme si však s touto taktickou variantou celkem v klidu poradili. Přesto jsme ale i tak jako první inkasovali branku po akci soupeře v druhé pětiminutovce zápasu. Dalo by se říci, že v prvním poločase jsme měli víc brankových příležitostí než soupeř, jednu z nich po hezké akci M.Máry proměňuje v 11.min Z.Urban. Hned za další dvě minuty nás dostává do vedení mladíček L.Moravec. Bohužel jsme již další branku v první půli nedali, i když šancí bylo celkem dost. Začátky druhých poločasů nám moc nevycházejí a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Z rozehraného rohu domácí brzy srovnávají jednoduše na 2:2 a za minutu se už další brankou dostávají do vedení. Ve 26.min se po faulu nechal vyprovokat náš Z.Urban, který za oplácení obdržel červenou kartu. V polovině dvojminutového oslabení jsme obdrželi čtvrtý gól a v podstatě pro nás zápas skončil. Soupeři začalo vycházet to, na co v prvním poločase neměl nárok a tak nás celkem slušně začal hlavně fyzicky převyšovat. Naštěstí díky opět skvělému výkonu našeho gólmana M.Pelce jsme už obdrželi "jen" tři branky, i když jsme soupeři nabídli šancí bezpočet. V poslední minutě na konečných 7:3 ještě koriguje svou druhou brankou L.Moravec. Je potřeba se ze zápasu oklepat, prohra přijít jednou přece musela. Na jaře bychom to však Třebusicím chtěli vrátit i z úroky.....