29.1.2006 - Výborný finiš nás dovedl k zisku bodu Tisk

AFC Kralupy n/Vlt. - AFC Celtic Kladno 4:4 (0:3)

Na úvod druhé půlky středočeského krajského přeboru jsme se hned utkali s mužstvem AFC Celtic Kladno, se kterým se přetahujeme o první příčku tabulky. Celtic v dosavadním průběhu soutěže odešel jen jednou poražen a to právě naším týmem hned v prvním kole. Dala se tedy čekat urputná bitva o každý metr slánské haly. Na utkání se také pečlivě připravil sbor rozhodčích, jejichž šéf L.Kudrna nominoval k zápasu právě sebe, sekundoval mu kolega Smreček. Soupeř se před úvodním výkopem zápasu rozcvičoval a rozběhával tak vehementně, jakoby nám chtěl už na začátku nahnat strach:-))) Každopádně průběh zápasu pro nás hodně dlouho nevypadal vůbec dobře. Již ve třetí minutě nám soupeř zasadil první ránu, v minutě osmé jsme už najednou prohrávali o dvě branky. V té době jsme měli na svém kontě dvě nastřelené tyče a to jsme ještě netušili, že se za záda  "King Konga" v kladenské brance netrefíme ještě hodně dlouho. Celý zápas provázel velký počet faulů, v čemž náš kladeňáci značně převyšovali. Po jednom takovém faulu v pokutovém územi jsme měli zhruba ve 13.minutě výhodu pokutového kopu. Bohužel exekutor M.Mára netrefil ani branku. Soupeř dál fauloval ve velkém a tak jsme zanedlouho po nevyužité penaltě měli další možnost na korigování skóre v podobě dvou trestných 9metrových kopů za šestý a sedmý faul hostů. Bohužel ani z této výhody jsme branku nevstřelili. A tak nám soupeř těsně před přestávkou ukázal, jak se tyto trestné kopy kopou a také za náš již šestý faul hosté zvyšují svůj náskok na tříbrankový rozdíl. Do druhé půle jsme vykročili rázně a jelikož si soupeř nevědel rady s našimi útočnými výpady, jejich počet faulů začal narůstat již od první minuty rychlým tempem. Jak je ale poslední dobou naším dobrým zvykem, místo abychom míč uklízeli do soupeřovy sítě, trefovali jsme jen brankovou konstrukci. A tak hned ve 22.minutě přišel další trest, kdy nám hosté střílejí hodně šťastnou čtvrtou branku.V tuhle chvíli by si na nevýhru Celticu zřejmě nevsadil nikdo ani zlámanou grešli. Avšak hosté opravdu faulovali čím dál tím častěji a tak jsme již v 8.minutě druhého poločasu měli další výhodu 9metrového kopu. Bude to znít asi neuvěřitelně, ale ani tentokrát jsme nedokázali vsítit branku, ba co víc, opět jsme branku ani netrefili!!! To se nám později podařilo zopakovat ještě dvakrát, jen s tím rozdílem, že tentokrát naši střelci trefovali aspoň brankáře. Ale náš tlak narůstal a v polovině druhé půle to konečně začalo nést ovoce. V čase 29:29 dává náš první gól J.Slach, a o dalších 29 vteřin později se nám už začíná dýchat díky J.Pavlíčkovi lépe. Ten totiž takřka neprůstřelného brankáře hostů překonává podruhé. To nám vlilo novou krev do žil, ale bohužel se opakuje stejný obrázek z většiny předešlých minut. Když nás soupeř nefauluje, nedokážeme kladenského gólmana prostřelit, když nás soupeř fauluje, výsledek z 9metrových kopů je vlastně totožný. Ve 34.minutě však J.Pavlíček využívá chvilkové nepozornosti soupeřova brankáře a ke vzdálenější tyči střílí naši třetí branku. Pak už se hraje doslova nahoru dolů, několik kladenských vyložených šancí likviduje nejlepší hráč zápasu, náš gólman M.Pelc. Ten nejenže šance likviduje, ale také je dokáže proměňovat. Nemohl se totiž dívat na bezradnost našich exekutorů 9metrových kopů a konečně celkově náš již šestý (!!!) dokáže proměnit ve vyrovnávající branku. Do konce utkání zbývají dvě minuty. To ale psychicky nezvládl jeden z kladenských hráčů, který se snažil na konci zápasu vyprovokavat bitku, k tomu ale naštěstí nedošlo. Tomu však ještě předcházel náš sedmý neproměněný 9metrový kop, M.Pelc soupeřova nejlepšího hráče v brance podruhé již překonat nedokázal. Zápas tedy končí remízou 4:4, po poločase (0:3). Určitě jsme měli optickou převahu, přesto si díky hromadnému neproměňování 9metrových kopů odnášíme z utkání jen bodík.