24.2.2006 - Nečekaně snadné body z dalekých lesů Tisk

FC Jílové - AFC Kralupy n/Vlt. 2:13 (1:5)

Ke svému již 16.zápasu jsme tentokrát v pátečním večeru zajížděli do lesnatého kraje na Benešovsku. V městečku zvaném Neveklov totiž hrají své domácí zápasy borci z mužstva FC Jílové. Cesta s přesedáním v Praze byla daleká, ale jako již v letošní sezóně po několikáté se nám nečekaně až moc vydařila. Po minulých nezdařilých výkonech jsme určitě nebyli favority, zvláště když domácí v druhé polovině soutěže ještě neprohráli. K zápasu jsme dorazili v oslabené sestavě se sedmi hráči v poli, a to ještě někteří, vzhledem k semifinálovému boji našich hokejistů na olympiádě, původně vůbec nechtěli jet. Jak se ale ukázalo, na domácí to stačilo úplně v pohodě. Ti totiž zřejmě do krásné futsalové haly taky nedorazili v optimální sestavě a pohodě. Začátek zápasu vůbec nenapovídal tomu, že by domácí mohli odejít s vysokým debaklem. Hra byla vyrovnaná, přelévala se z jedné strany na druhou. V 7.minutě však po naší hezké a přímočaré akci skóruje z blízkosti R.Karas. Vzápětí domácí tvrdou střelou z 10 metrů stav srovnávají. Během dalších tří minut jsme dokázali využít chyb domácích uprostřed hřiště a třemi góly stav obracíme jednoznačně v náš prospěch. Ve všech třech brankách měl prsty famózně hrající a na beku alternující V.Vymětalík, s přehledem nejlepší hráč zápasu.
Minutu před koncem poločasu zvyšuje J.Pavlíček už na 5:1 v náš prospěch. Druhý poločas jsme opět začali zostra, domácí se vůbec nedokázali v útoku prosadit a to hlavně díky naší skvělé obraně, která borce z Jílového nepouštěla skoro vůbec do žádných šancí. Když ve 25.minutě zvyšuje náš náskok V.Vymětalík přízemní střelou, která se od obou tyčí odráží do svatyně domácích, už jsme i my začali věřit, že ze zápasu neodejdeme poraženi. Zbytek zápasu byla v podstatě už jen naše exhibice, obohacená o dalších 7 branek a o skoro dvouminutové intermezzo, kdy jsme soupeři vůbec nepůjčili míč. Domácí dali svou druhou branku těsně před koncem zápasu. O chvíli předtím byli ale zřejmě dlouho zděšeni, co jim dokázal náš brankář M.Pelc chytit na brankové čáře. Prostě skoro jako "Hašan" ve své vrcholné formě:-))). Zápas plynul rychle, bez nějakých zbytečných prostojů a faulů, kterých bylo minimum. Oba rozhodčí předvedli suverénní výkon bez jediné chybičky. Z Neveklova si tedy vezeme tři body za vítězství 13:2, po poločase (5:1). O naše branky se střelecky zasloužili svými hattricky Z.Urban a J.Pavlíček. Dvě branky přidali R.Karas, V.Vymětalík a L.Moravec. Poslední branku vsítil A.Moravec. Domů do Kralup jsme sice dorazili dost pozdě, ale přesto ještě někteří stačili slavit vítězství až dlouho do rána.