15.4.2006 - Ani v posledním zápase jsme nezaváhali Tisk

1. DFK Slaný B - AFC Kralupy n/Vlt. 4:10 (1:3)

Naši dlouholetí soupeři z mužstva 1. DFK Slaný B na nás zbyli v posledním letošním středočeském utkání, v kterém jsme ještě živili šanci na celkové umístění na "bedně vítězů". To by ale někdo z vedoucího tria před námi musel zaváhat, což se bohužel nestalo a tak na nás zbyla jen ta pověstná a nezáviděníhodná "bramborová" medaile. To jsme si ale před zápasem vůbec nepřipouštěli, a i když jsme nebyli v úplně optimální sestavě, přesto jsme chtěli "vojáky" ze Slaného porazit. I mužstvo domácích bylo v kombinované sestavě, a to zřejmě díky zklamání ze sestupu tohoto "B" mužstva ze středočeské krajské soutěže, kde je zřejmě nahradí jejich "A" mužstvo spadnuvší z divize. Tudíž na tom byl tým domácích v podstatě úplně stejně jako náš minulý soupeř z Rohožníka Praha. Dalo by se říci, že toto utkání bylo takové malé rodinné galapředstavení mužské části Moravcových v našich dresech. Otec Aleš i syn Lukáš byli bodově zapsáni u osmi z našich deseti branek. A.Moravec svými dvěma brankami vyrovnal své střelecké záseky ze všech svých letošních předchozích zápasů, mladší L.Moravec měl nabito ještě více, a slánského gólmana nakonec pokořil čtyřikrát. Účet utkání však ale načal náš nejproduktivnější hráč J.Pavlíček, který touto brankou zaokrouhlil svůj letošní účet gólů na čísle 50. Když o další dvě minuty dáváme další dvě branky, je prakticky o výsledku rozhodnuto. Domácí sice okamžitě z ojedinělé šance snižují na (1:3), do konce poločasu se ale už skóre nemění ani na jedné straně. Druhý poločas zasazujeme slaňákům rozhodující úder pěti brankami mezi 23 a 29.minutou. Hned první branku ve druhém poločase střílí na nezvyklém místě v útoku hrající P.Listík, který po hezké akci naší druhé útočné dvojky udělal z gólmana domácích statistu. V posledních minutách zápasu už naše ostražitost v obraně polevuje a tak se domácím daří ještě dvěma brankami zkorigovat na 3:9. Ve 38.minutě uzavírá náš gólový účet nejen tohoto zápasu, ale i celé letošní vydařené sezóny L.Moravec. V úplném závěru pak ještě útočník domácích uzavírá skóre na konečných (4:10). Tak a to je konec. Vydařenou sezónu však ale samozřejmě ještě uzavřeme a zhodnotíme na rozlučce celého našeho klubu někdy v květnu