8.11.2011 - AFC Kralupy vstoupil do sezóny vítězně Tisk

Union Slaný - AFC Kralupy 6:13 (0:6)

Bára Pavlíčková, dcera útočníka AFC, rozhodla o jasném vítězství kralupských v úvodním kole KP. Díky jejímu onemocnění neodcestoval elitní útok Pavlíček- Vymětalík na objednaný víkendový pobyt v Lužických horách a v řadách AFC tak zůstalo 16 kanadských bodů.
Již v první minutě utkání na palubovce Unionu Slaný nahrál Vymětalík Pavlíčkovi, který v první šanci zápasu s jistotou otevřel skóre. Ve 4. minutě trefil Karas nechytatelným bodlem z 10 metrů zadní vingl branky Unionu – 0:2.

Poté připravil individuální akcí Pavlíček pozici Janouškovcovi a v 10. minutě zvýšil po hezké akci Vymětalíka již na 0:4. Ještě v téže minutě si oba prohodili role a skóroval  také Vymětalík – 0:5. První šance domácích přišla až v 15. minutě, ale Pelc s jistotou zakročil. O minutu později se uvolnil Pavlíček patičkou mezi dvěma hráči  a přidal šestý úspěch. Těsně před pauzou nastřeli tyč nováček v řadách kralupských Zbyněk Všolák, teprve 29. hráč v osmiletém účinkování AFC v KP. Chvilku poté Mára díky údajně nerovné palubovce minul z metrové vzdálenosti zívající prázdnou branku po chytré přihrávce Vymětalíka.
Ihned po pauze opřel opět Pavlíček další brankovou střelu o tyč domácí svatyně – 0:7. Ve 24. minutě málem naplnil Janouškovec po samostatném úniku sezónní brankovou normu, ale minul levou tyč. Ve 27. minutě se trefil Vymětalík po zpětné přihrávce Tetivy, osmá branka byla první v utkání bez přímého podílu Pavlíčka. Ve 29. minutě zaokrouhlili kralupští desítku po střelách Máry a Pavlíčka. V téže minutě se prosadili poprvé domácí po rozehraném TK 1:10 . Od té chvíle se přestal AFC soustředit na bezchybnou obrannou hru a do 37. minuty domácí nastříleli 5 branek v řadě, jednu ovšem do vlastní sítě – 5:11. Polovina těchto gólů padla po zbytečných chybách v rozehrávce. Před koncem utkání získal Pavlíček další brankou jubilejní desátý kanadský bod a poopravil tak tabulku individuálních rekordů AFC. Skóre utkání zakončil pohotově levačkou z otočky Urban – 6:13.
AFC tak výrazně zvítězil i ve třetím vzájemném utkání s Unionem. V pátek večer zavítá do haly nováčka soutěže, Dobřichovic, a očekává jej pravděpodobně složitější  práce.

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára (1), Urban (1), Karas (1), Janouškovec (1)- J. Pavlíček (6), L. Vymětalík (2), Všolák, Tetiva - vlastní (1)