15.11.2011 - AFC uspěl v Dobřichovicích Tisk

Dobřichovice - AFC Kralupy 5:7 (1:3)

V dobřichovické BIOS hale nastoupili hráči AFC Kralupy  k utkání 2. kole KP ve futsale. Výsledek domácího Sokola z prvního kola spolehlivě zabránil možnému podcenění nováčka ze strany kralupských. Ti se museli obejít hned o pětici borců ze sestavy minulého kola, mj. o celou obranu, naopak se do sestavy vrátili bratři Koláčkové.

Od začátku utkání bylo držení míče poměrně vyrovnané, ale do šancí se dostávali pouze hosté z brejkových situací. Domácí brankář však několikrát výborně zakročil. V 7. minutě zachytil Pelc zblokovanou střelu, počkal s výhozem na Vymětalíka, rozběhnutého z vlastního brankoviště a ten pod padajícím golmanem domácích prostrčil míč do sítě.

Poté se objevily první příležitosti i na straně Dobřichovic, ale Pelc se nenechal zaskočit.
V 17. minutě vrátil pohotově L. Koláček  před práznou branku  míč vyražený brankářem a pro Vymětalíka nebyl problém doklepnout do sítě. V 19. minutě proměnil Pelc dlouhou penaltu po šestém faulu důrazně hrajících domácích. Bohužel pro AFC po chvilce domácí trošku náhodně snížili po dorážce zpoza brankoviště - 1:3.
Druhý poločas začal náporem Sokola, hrajícího na rozdíl od AFC se dvěma kompletními čtyřkami. Na snížení domácích ve 23. minutě odpověděl kanonýr Pavlíček ještě v téže minutě. Ve 26. minutě dokončil hattrick Vymětalík po krásné křížné přihrávce T. Koláčka a s domácími to vypadalo zle. Ovšem ti o minutu později opět snížili s pomocí tyče střelou ze střední vzdálenosti a s podporou početného publika se ve 30. minutě přiblížili opět na rozdíl jediného gólu - 4:5. Ve 35. minutě dostali příležitost k dlouhé penaltě a vyrovnání i hráči Sokola. Pelc střelu vyrazil, ale rozhodčí dal domácím šanci na reparát, protože údajně nedal pokyn ke hře. Opakovaný pokus však mezi tyče nezamířil. Od té doby se hráčům AFC dařilo zkušeně držet míč na sálovkách a nepouštět Dobřichovice  k zakončení. 165 vteřin  před koncem se trefil opět Vymětalík a utkání spělo ke jasnému konci. Po time autu Kralup pro uklidnění situace a následné kostrbaté rozehrávce se ale domácím podařilo velmi lacino snížit na 5:6. Minutu před koncem prošel po křídle Vymětalík a po faulu na něj musela následovat penalta. Pelcův pokus ale domácí golman vystihl. Definitivní rozuzlení tak přinesl až gól Pavlíčka 19 vteřin před závěrečným hvizdem.
Velkou zásluhu na vítězství AFC má v obraně netradičně hrající Vymětalík, autor čtyř branek a zároveň vítěz mnoha tvrdých, ale férových soubojů s domácím silově hrajícím kapitánem, ale i ostatní hráči podali obětavé výkony. Domácí Sokol bude jistě oživením soutěže, vyrovnaný tým s výborným brankářem a  několika kvalitními hráči bude po adaptaci v soutěži stoupat tabulkou vzhůru.
Po 2. kole KP vede AFC pořadí soutěže, jako jediný bez ztráty bodu. V neděli v 18 hodin přivítají kralupští kladenský Celtic, který po sestupu z divize získal doposud jediný bod a prozatím uzavírá peloton.

Sestava: Pelc (1) - Vymětalík (4), Koláček T., Moravec A. - Pavlíček J (2). , Koláček L., Tetiva

39:41 5:7 J. Pavlíček L. Koláček

Nejlepší hráči: Vymětalík V., Pavlíček J. (oba AFC), Větrovec P. (Dobřichovice)

Sestava 2.kola KP: Jochman M.(Čechie) – Vymětalík V. (AFC), Jalaghonia V. (Union), Vejr T. (Rohožník), Malý P. (Celtic)