23.11.2011 - Dokonalý obrat přišel v závěru Tisk

AFC Kralupy - AFC Celtic Kladno 9:4 (1:2)

Ve 3. kole KP ve futsale přivítal AFC kladenský Celtic, dlouholetého tradičního soupeře. Poslední roky strávil Celtic ve vyšších soutěžích a nabyté zkušenosti na něm byly znát.

Již ve 45. vteřině zápasu nastřelil nejlepší střelec historie KP J. Pavlíček tyčku za překonaným golmanem hostí. Poté se dostali k ohrožení Pelce i hosté, ale také bez úspěchu. Před polovinou první části vyrazil kladenský brankář rychlým rozštěpem několik přízemních pokusů kralupských a poté zlikvidoval vleže na zádech velkou šanci T. Koláčka z bezprostřední blízkosti.

V 11. minutě prošel Vymětalík přes polovinu hřiště a rychlým bodlem levou nohou propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 14. minutě vyšla hostům taktika dlouhých míčů sklepávaných do běhu a to hned dvakrát. Po střelách rozběhnutých obránců tak domácí prohrávali 1:2. Snaha viditelně otřeseného AFC ve zbytku poločasu vyrovnání nepřinesla.

O přestávce zredukoval trenér AFC sestavu na dvě pravidelně střídající čtyřky a již ve 22. minutě Tetiva zúročil práci L. Koláčka a přečíslení 2 na 1. Bohužel ještě v téže minutě využili hosté zmatků v obraně AFC a zcela volný hráč trefil odkrytou branku Kralup. O dvě minuty později prostřelil útočník Celticu Pelce počtvrté a hosté byli na koni. Po chvilce se Vymětalík obtočil na křídle kolem bránícího hráče a předložil ideální přihrávku Pavlíčkovi metr před branku - 3:4. V další minutě získlal míč na polovině hřiště Všolák a srovnal stav  svojí premiérovou brankou.

V té době se již hrál velice kvalitní futsal nahoru-dolů  s množstvím šancí na obou stranách. Nechytatelné střely Máry a Vymětalíka orazítkovaly pouze tyče kladenské brány, na druhé straně hosté sice vstřelili branku po rohovém kopu po obětavém zákroku L. Koláčka, ale rozhodčí již předtím chybně ukázali na výhoz od branky a tak gól samozřejmě nemohl platit. Pelc se poté rozhodl uzamknout svoji svatyni na několik západů, šestici hráčů Celticu začaly docházet síly a tak se do vedení dostal podruhé v zápase AFC. Do hlavní role se při tom obsadil Tomáš Koláček. Střelou z voleje po rohovém kopu ještě minul šibenici, ale ve 33. minutě vyvezl míč přes celé hřiště, uvolnil Pavlíčka a ten polovysokou střelu poslal AFC do vedení.  O dvě minuty později si oba hráči spolupráci zopakovali a tentokrát skóroval Koláček. Od 37. minuty hrály oba týmy s pěti fauly, 10-ti metrový kop Celticu po faulu v další minutě však Pelc vyrazil. S konečnou platností rozhodl Urban po uvolnění Vymětalíkem, jeho rozvážná koncovka s poněkud delším zpracováním míče však některé spoluhráče lehce vyděsila. V poslední minutě ještě AFC využil vyběhnutí brankáře kladenských a střelami do prázdné brány stanovil asi nezaslouženě vysoký rozdíl ve skóre.

AFC tak zůstává bez ztráty bodu na čele tabulky. V neděli večer se kralupští utkají ve Vršovicích  s překvapením dosavadního průběhu soutěže Rohožníkem, v přímém souboji o první místo.

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček (1), Janouškovec, Mára, Urban (1), - J. Pavlíček (3), Vymětalík (2), L. Koláček, Všolák (1), Tetiva (1)

Janouškovec

Nejlepší hráči: Pavlíček J., Vymětalík V. (oba AFC), Malý P. (Celtic)

Sestava 3.kola KP: Schneider F. (Rohožník) – Větrovec P. (Dobřichovice), Svítek M. (Foboz), Šulc J. (Olympik B), Pavlíček J. (AFC) 2x