30.10.2011 - Série trvá, Kralupy vévodí soutěži Tisk

Rohožník Praha : AFC Kralupy 1:9 (0:3)

Ve 4. kole se utkal AFC Kralupy v pražských Vršovicích v přímém souboji o 1. místo s překvapením dosavadního průběhu KP, Rohožníkem Praha. Poněkud překvapivý byl i povrch haly z drcené gumy, typický pro venkovní hřiště. Dokonce ani největší pamětník v týmu Roman Karas se během dlouholeté kariéry s ničím podobným nesetkal.

Bez 20 dnů po pěti letech se zopakovala historie (viz.odkaz), dokeská sekce Pelc- Urban se vinou organizačních zmatků nacházela v čase výkopu na Černém mostě, vzdáleném dle navigace 13 km od místa utkání. Po částečném vyčerpání čekací lhůty obětavě zaskočil v brance L. Koláček a hosté byli donuceni zahájit hru.

Reportér zápasu se v té době nacházel na křižovatce ulic Moskevská a Holandská, aby navigoval příjezd osádky zbloudilého vozu, takže z tohoto času musí postačit vyjádření navrátilce do sestavy L. Moravce: „ V úvodních deseti minutách jsme zkušeně drželi míč na noze a čekali na příjezd gólmana“. L. Koláček v brance se blýskl třemi těžkými zákroky a naopak z ojedinělé šance v 8. minutě se kralupským podařilo po vyražené střele Vymětalíka otevřít skóre právě Moravcem dorážkou ze vzduchu.

V čase 14:27 dorazil na palubovku volným krokem Pelc, unavený ze hry v poli ve velkém fotbale, a AFC se mohl začít věnovat také útočení. Již po minutě si Pavlíček hezky vyměnil míč s Karasem a prostřelil po zemi brankáře Rohožníku. V 17. minutě sice nastřelil Pavlíček po samostatném úniku brankáře, ale v 19. minutě se po rychlém potažení Vymětalíka trefil dokonale a od bližší tyče upravil poločasový stav na 0:3.

V druhé půli domácí museli otevřít obranu, takže možnosti měl převážně AFC, ale domácím se přesto podařilo snížit po chybné rozehrávce lacinou brankou na 1:3. O minutu později nastřelil L. Koláček tyč po krásné křížné přihrávce a Pelc zabránil polosedě ojedinělé šanci Rohožníku. Ve 26. minutě proběhl přes celé hřiště Vymětalík, předložil Pavlíčkovi a ten se obvykle nemýlí – 1:4. Po další tyči Karase roztáhla druhá čtyřka hru po celém hřišti a finální přihrávku Moravce bezpečně uklidil k tyči L. Koláček. Na 1:6 zvýšil Vymětalík po spolupráci s kým jiným než Pavlíčkem. Ve 36. minutě hezky sklepl Urban na Pavlíčka, posléze faulovaného v brankovišti. Penaltu suverénně proměnil Pelc pod horní víko.

A poté již přišly památné momenty pro obveselení všech hráčů AFC (mimo nešťastných aktérů). Nejprve v málo vídaném přečíslení dva na brankáře z vlastní poloviny přihrál L. Koláček Moravcovi před úplně prázdnou branku, ale ten zadrhl patou o gumový podklad a těsně minul, poté T. Koláček zavezl míč na vlastní brankovou čáru, při pokusu o stažení míče uklouzl a na balón upadl. Situaci zachránil před jistým gólem duchapřítomným odkopem Pelc.

Po další nahrávce Pavlíčka zvýšil Vymětalík povedeným blafákem na 8:1 a vstřelil též poslední branku ve 40. minutě.

V čele tabulky AFC odskočil o čtyři, resp. 5 bodů svým pronásledovatelům. V nedělním domácím utkání s Čechií Slaný se vítězstvím pokusí vyrovnat nejlepší vstup do sezony z loňského roku.

Hrající trenér Vladimír Vymětalík uvedl po utkání: „Překvapení zápasu byla tři - povrch, soupeř a Libor Koláček. Libor výborně zaskočil v první třetině zápasu mezi tyčemi a následně plynule přešel do drtivého útoku a to nám moc pomohlo. Když jsme se konečně na hřišti sešli kompletní, tak pro nás nebyl problém ani nezvyklý povrch ani soupeř, od kterého jsme čekali více“.

Sestava a branky AFC: L. Koláček (15. Pelc (1) - Karas, T. Koláček, Mára, Urban - J. Pavlíček (3), V. Vymětalík (3), L. Moravec (1), od 15. L. Koláček (1)

40. 1:9 Vymětalík

Nejlepší hráči: Vymětalík V., Pavlíček J. (oba AFC), Kovařík P. (Rohožník)

Sestava 4.kola:   Bednář P. (MBV) – Větrovec P. (Dobřichovice) 2x, Vymětalík V. (AFC) 2x, Štěrba V. (Union), Tichý S. (Olympik B)