AFC popáté se štítem Tisk

AFC Kralupy : Čechie Slaný 8:3 (4:3)

V 5. kole KP ve futsale přivítal AFC Kralupy loňského druholigistu Čechii Slaný. Jeho řady opustilo hodně dobrých hráčů, takže se slánští prozatím krčí v suterénu tabulky, ale i přesto se hosté prezentovali výrazným futsalovým projevem.

Od začátku utkání byl aktivnější AFC, již na konci první minuty nastřelil Vymětalík po kličce brankáři boční tyč. Ve 4. minutě narazil T. Koláček míč J. Pavlíčkovi, který byl v jasné šanci podražen v brankovišti. Nařízenou penaltu tlačil Pelc pod břevno, ale díky lehkému míči (dle vyjádření samotného exekutora) o půl metru přestřelil.

Ještě v téže minutě vyrazil Pavlíček TK Čechie temenem hlavy zpod břevna Pelcovy branky, po chvilce nastřelil Moravec v sólovém úniku gólmana hostí.

Skóre se poprvé měnilo v 8. minutě – Vymětalík unikl po pravém křídle a jeho střílená přihrávka našla ve skrumáži před brankou placírku Pavlíčka. Další únik Moravce skončil střelou vedle slánské branky, ale v 11. minutě důrazní hosté srovnali nadvakrát ze zadní tyče na 1:1.

Po minutě vrátil vedení domácím Pavlíček přesnou technickou střelou z levé strany na zadní tyč. Ve chvíli rostoucího tlaku kralupských se dostali v 17. minutě do přečíslení tři na dva slánští a příležitostí nepohrdli. V téže minutě odpověděl kanonýr Pavlíček překvapivou střelou mezi nohami obránce – 3:2. Po chvilce domácí chybovali v rozehrávce a hosté opět přečíslení sehráli dokonale. Ve 20. minutě prostrčil Vymětalík do uličky na skórujícího Pavlíčka a oba si tak připsali čtvrtý bod v utkání.

Po přestávce vnesl klid do domácích řad T. Koláček, který na polovině vybojoval míč, utekl po levém křídle a křížnou přízemní střelou bodlem zvýšil na 5:3. Od té doby AFC díky dobrému pohybu držel míč, neumožňoval Čechii ohrožení vlastní branky a zároveň stupňoval únavu šestice slánských. L.Koláček po signálu zrohu přestřelil, Tetiva po samostatné akci nastřelil tyč a dorážku Karase kryl brankář hostí. Poslední možnost na snížení měli hosté ve 27. minutě, ale jejich útočník nedosáhl na střílenou přihrávku.

Ve 29. minutě nejprve Vymětalík nejprve obešel brankáře, ale netrefil prázdnou bránu a poté byl v jasné příležitosti stažen zezadu za dres na zem. K překvapení všech rozhodčí vytáhl pouze ŽK pro faulujícího obránce a nařídil TK. Po minutě však Vymětalík využil přihrávku Pavlíčka a ranou pod břevno zvýšil. O vítězi rozhodl Pavlíček po zpětné přihrávce T. Koláčka ve 34. minutě. Střelecký účet uzavřel na 8:3 Mára prudkou ranou z desetimetrového trestného kopu.

Po celkem vyrovnaném prvním poločase tak kralupští zcela jasně zvítězili, díky kvalitnímu týmovému výkonu a také díky (již poněkolikáté) v mimořádné formě hrající útočné dvojici Pavlíček- Vymětalík.

V pátek nastoupí Kralupy ve stochovské hale proti zatím čtvrtému Atlanticu Rakovník. V případě vítězství se nabízí možnost navýšení náskoku na čele tabulky, neboť v příštím kole se střetnou i nejbližší pronásledovatelé AFC – béčka kladenského SAT-ANu a mělnického Olympiku.

Vyjádření hrajícího trenéra Vladimíra Vymětalíka se do uzávěrky vydání nepodařilo získat, takže bude doplněno později.

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček (1), Janouškovec (od 21. Všolák), Mára (1), Karas - J. Pavlíček (5), Vymětalík (1), L. Koláček, L. Moravec, Tetiva

40. 8:3 Mára (10m TK)

Nejlepší hráči: Pavlíček J., Vymětalík V. (oba AFC), Jiránek J. (Čechie)

Sestava 5.kola KP: Valent L. (Celtic) – Šiler P. (Sat-an B), Rác R. (Celtic), Hocek P. (Tenisáci), Pavlíček J. (AFC) 3x