Mladá Boleslav prvním přemožitelem AFC Tisk

AFC Kralupy : MBV Mladá Boleslav 6:7 (2:1)

V 7. kole KP přicestoval do kralupské haly nováček soutěže, MBV Mladá Boleslav. V tomto ambiciózním a zároveň velmi zkušeném týmu se představili i bývalí futsaloví reprezentanti Sopko (12z/8br) a Kamenický (29z/9br), který sice zaskočil pouze v brance, ale svoje herní kvality prokázal během dlouhé power play, ale o tom až později.

V začátku utkání předváděly oba týmy hru ze zajištěné obrany, domácí Janouškovec minul obtížnou dorážkou, hosté hrozili hlavně z dobře zahrávaných standardních situací.

Ve 12. minutě nejprve Karas nastřelil stojnou nohu brankáře hostí, poté T. Koláček obral na polovině obránce o míč a svůj samostatný únik s přehledem placírkou zakončil k bližší tyči – 1:0. Další šance AFC zůstaly nevyužity a také prudká rána bolesĺavských z dálky skončila pouze na břevně Pelcovy branky. Ovšem dobře rozehraný aut již hosté střelou z první využili ke srovnání. Ve 20. minutě nastřelili hosté tyč, ale naopak Vymětalík vrátil vedení AFC 13 vteřin před koncem poločasu po výhozu Pelce, zpracování míče a otočce.

Na začátku druhé půle se strhla branková přestřelka. MBV již po 7 vteřinách vyrovnal skóre, po dalších 12 vteřinách přistrčil Vymětalík T. Koláčkovi, který technicky vymetl pravý vingl Za dalších 22 vteřin Vymětalík zastavil rozehrávku hostí (nastřelenou rukou, ale rozhodčí nezapískali, i když se hosté hodně zlobili) a Pavlíček míč uklidil do opačného kouta.

Ve 24. minutě se trefil Vymětalík levou nohou po rohu a AFC vedl již 5:2. Hosté snížili po minutě střelou z první po náhodném odrazu míče. Ve 28. minutě zatáhl míč L. Koláček po levé straně a přízemní střelou z 12 metrů o zadní tyč vrátil AFC tříbrankový náskok.

Ve 30. minutě se lámal zápas, Vymětalík po krásné akci s Pavlíčkem nezatočil technickou střelu dostatečně až na zadní tyč a hosté poté začali hrát power-play. Zkušeně drželi míč na polovině AFC, ale žádné velké šance nepřicházely. Až po chybě domácích při rozehrání autu Boleslav lacino snížila, na rozdíl jediné branky se dostali hosté v téže minutě po rychlé kombinaci zpravé strany. Ve 34. minutě přišla zlá vteřina brankáře Pelce, malá domů po přistrčení Vymětalíka mu prošla pod podrážkou a skončila ke zděšení domácích v brance.

Ve 37. minutě vytáhl Pelc gólovou ránu v té době již lepších boleslavských konečky prstů na břevno, ale na technické zakončení Sopka po uvolnění v brankovišti byl krátký. Hosté se tak dostali poprvé v zápase do vedení, které i přes několik možností AFC v krátké PP udrželi.

Domácí určitě nebyli z pohledu celého utkání horším týmem, ale srazily je zbytečné vlastní chyby. Remíza by konečnému výsledku slušela lépe.

Náskok AFC v čele tabulky se snížil na dva body. V neděli večer čeká Kralupy velmi těžký boj na půdě favorita soutěže, rezervy SAT-ANu Kladno

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček (2), Janouškovec, Mára, Karas - J. Pavlíček (1), Vymětalík (2), L. Koláček (1), L. Moravec