Oslabená sestava AFC neměla nárok Tisk

SAT-AN Kladno "B" - AFC Kralupy 7:1 (5:0)

Domácí nastoupili kompletní, navíc se třemi hráči z A-týmu, naopak hosté se sešli v letošní nejslabší sestavě. O vítězi tak bylo téměř rozhodnuto ještě před výkopem.

AFC naplánoval zajištěnou obranu se snahou o brejky, ale skutečnost byla jiná...po dvou laciných brankách ve 2. a 3. minutě se domácí dostali snadno do vedení a převaha byla nadále na jejich straně. T. Koláčkovi se z rychlé akce snížit nepodařilo, nastřelil pouze vnější tyč. Mezi desátou a dvanáctou minutou vstřelili kladenští další tři branky po rychlých kombinacích  a zbytek zápasu se tak stal jen otázkou konečného skóre. Další branku však domácí do poločasu i přes častější pobyt na polovině kralupských nevstřelili.

Do druhé půle vstoupily překvapivě lépe Kralupy, ze třetí šance AFC v rychlém sledu Karas snížil prudkým bodlem pod víko. Další možnosti hostí vychytal výborný Pergl, zejména šance L. Koláčka volaly po gólu. Od 30. minuty opět získali mírnou převahu hráči Kladna, ale již dostatečně zahřátý Pelc si poradil i s nájezdem dvou osamocených útočníků. V poslední půlminutě ztratili hosté koncentraci a opět zbytečnými brankami dovolili Kladnu odskočit na nespravedlivě vysoký rozdíl ve skóre. Samotná výhra Kladna byla naopak plně zasloužená, pravděpodobně by zde neuspěl AFC ani v kompletním složení.

Zajímavostí zápasu je, že se téměř zopakoval výsledek z ročníku 2004/05. Tehdy AFC podlehl kladenskému béčku (ještě pod názvem Ebárna) 1:8, střelcem jediné branky Kralup byl Karas, jak jinak než bodlem.

Díky překvapivé porážce mělnického béčka zůstává AFC na čele tabulky i přes druhou prohru v řadě.V neděli se kralupští pokusí naskočit zpět na vítěznou vlnu v domácím zápase s Tenisáky Benešov.

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára, Karas (1), A. Moravec - J. Pavlíček, T. Koláček, L. Koláček