Jednoznačná výhra vrátila AFC do čela tabulky Tisk

AFC Kralupy : Tenisáci Benešov 6:1 (3:0)

V úvodních zápasech 9. kola zvítězily rezervy Kladna i Mělníka, takže AFC nutně potřeboval vyhrát k návratu na první příčku tabulky. V domácím utkání s Tenisáky Benešov byl AFC favoritem, protože hosté doposud bodují výhradně na vlastní palubovce v neveklovské hale.

Benešovští plně předvedli, co je příčinou jejich neúspěchů na cizích hřištích. Svůj oblíbený defenzivní styl dovedli k úplné dokonalosti, v první půli zaznamenali ve futsale naprosto nevídanou bilanci.

Jen jediná střela Tenisáků mířila mezi tyče, paradoxně by však skončila po sklepnutí z hlavy hostujícího útočníka vedoucí brankou, nebýt famózního zákroku Pelce na brankové čáře.

Oboustranně nepříliš atraktivní hru oživil až vedoucí gól Vymětalíka v 8. minutě po rohovém kopu. O chviličku později nedosáhl J. Pavlíček dokonale na přihrávku střelce úvodní branky a ve skluzu trefil pouze brankáře Tenisáků. Ve třinácté minutě trefil opět Vymětalík bombou boční síť, v 15. minutě vystřelil třikrát nebezpečně L. Koláček, ale branka ještě nepadla. O dvě minuty později prošel důrazný Vymětalík z poloviny hřiště přes dva faulující hráče a dokonale umístil míč k levé tyči. Zasloužený rozdíl ve skóre stanovil před pauzou Pavlíček dorážkou vlastního pokusu. U obou branek asistoval dobrými obrannými zákroky Janouškovec.

V úvodu druhé půle krásně našel L. Koláček již poněkolikáté Všoláka, kterého střelba však není nejsilnější zbraní, slabý pokus skončil mimo. V 24. minutě si role prohodili, Všolák se technicky zprava uvolnil a jeho zpětnou přihrávku L. Koláček uklidil s pomocí obránce k tyči – 4:0

Ve 29. minutě neproměnil Pavlíček sólo přes polovinu hřiště a dorážka T. Koláčka skončila mimo tyče. Následně se otočil Vymětalík ve vápně a trefil nohy brankáře hostí. Po chvilce tentýž hráč našel po uvolnění zleva Máru na druhé tyči, pro nějž nebyl problém skórovat. Poslední branku AFC vstřelil Tetiva, když Všolák získal míč na polovině hřiště a v akci dva na brankáře nezištně nahrál do prázdné.

O třetí čisté konto v KP (a zřejmě nejsnadnější) připravila Pelce 38. minuta, kdy hosté hezky narýsovali kolmici za překvapenou obranu a útočník Tenisáků zakončoval po přihrávce na druhou tyč do odkryté brány. Jednalo se teprve o 7 střelu na branku AFC....

Po 9. kole se tabulka rozdělila na dvě části, první pětka poodskočila pronásledovatelům. AFC nadále vede o bod před kladenským béčkem. V pátek cestují kralupští do slánské haly, kde se střetnou v poslední době s dobře hrajícím Fobozem.

Sestava a branky AFC : Pelc - T. Koláček, Janouškovec, Mára (1), Všolák - Vymětalík (2), J. Pavlíček (1), L. Koláček (1), Tetiva (1)