9.12.2011 Dobrý druhý poločas přinesl alespoň bod Tisk

Foboz Slaný : AFC Kralupy 4:4 (3:0)

V 10. kole KP ve futsale nastoupil AFC Kralupy ve slánské hale proti domácímu Fobozu. Domácí zvítězili ve třech posledních utkáních a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas.

Hosté začali utkání aktivněji, již ve 30. vteřině minula tečovaná střela T. Koláčka jen o kousek levou tyč domácí branky. Slánští se dostali poprvé do útoku ve 4. minutě a hned bylo zle. Sudí Švagr nepochopitelně zapískal přímo na hrušce vymyšlený faul a domácí darovanou příležitostí nepohrdli.

Krátkou přihrávkou do pravé strany se vyhnuli nevhodně postavené zdi AFC a zblízka otevřeli skóre. V páté minutě nastřelil kralupský elitní útok třikrát za sebou brankáře Fobozu, ale po chvilce hráči AFC propadli při bránění a brankář Pelc neměl šanci proti křížné přihrávce na rozběhnutého útočníka – 0:2.

AFC byl vývojem utkání viditelně zaskočen, takže domácí s přehledem zachytávali jeho útočné pokusy. Navíc ve 14. minutě si hráči Fobozu jednoduše narazili míč středem a střelec doslova propasíroval míč pod nohou vyběhlého Pelce. Poté již přišly šance AFC, ale L. Koláček po dlouhém pasu Máry sklepl pouze na tyč, J. Pavlíček po zachycení rozehrávky nastřelil brankáře a Vymětalík ve 20. minutě také trefil pouze nohy gólmana Slaného. Domácí byli v prvním poločase o něco lepší, ale na tříbrankový rozdíl to opravdu nebylo.

Na úvod druhé půle AFC zahájil presink po celém hřišti a získal výraznou územní převahu.V první minutě ještě třikrát hosté nevyřešili dobře přesilovou situaci, ale ve 22. minutě utekl z poloviny hřiště střelec Pavlíček a přízemní střelou na první tyč snížil. Ve 27. minutě vystřelil zprava dobře hrající Mára bodlem „přes nohu“ na bližší tyč a zaskočil přesunujícího se brankáře – 2:3. V další minutě se dostal ke dvěma tvrdým střeleckým pokusům Vymětalík, ale brankář zasáhl. Na přelomu poločasu jakoby kralupským došel dech, několikrát nechali vyniknout Pelce a v největší šanci domácí hráč dloubákem neuvěřitelně minul odkrytou branku.

Ve 33. minutě doputoval míč po ose Vymětalík – Pavlíček na zadní tyč, kde odvážným skluzem na hranici rizika srovnal stav Mára. Tlak AFC nadále pokračoval, ale ve. 37. minutě přišli kralupští zbytečně o míč a Foboz se překvapivou prudkou střelou dostal zpět do vedení. Soustavný tlak AFC však přinesl spravedlivé vyrovnání. Mára zatáhl balón, prostrčil ho do brankoviště na Vymětalíka, ten si stáhl míč pod atakujícím brankářem, vrátil jej zpět na druhou tyč a zde Pavlíček v čase 39:33 nekompromisně srovnal.

Konečná remíza je úspěchem dotahujících Kralup, ale při lepším výkonu v prvním poločase byly tři body určitě dosažitelné, a to i přes viditelnou náklonnost rozhodčích k domácímu Fobozu.

AFC se letos poprvé propadl na třetí místo tabulky. V neděli večer přivítá tým se stejným bodovým ziskem, rezervu Olympiku Mělník.

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček,Janouškovec, Mára (2), Karas, - J. Pavlíček (2), Vymětalík, L. Koláček, Tetiva