18.12.2011 V polovině soutěže na druhém místě Tisk

AFC Kralupy : Olympik Mělník "B" 11:4 (6:1)

V 11. kole KP se v přímém souboji o druhé místo střetli oba zástupci Mělnicka. Očekávaný tuhý boj se nekonal, hosté dorazili kvůli souběžně hranému kolu juniorské ligy s hodně kombinovanou sestavou, složenou z hráčů širšího kádru áčka, doplněnou C-týmem. V úvodních 14 minutách se AFC trápil, ale už po dvou minutách druhé půle bylo rozhodnuto o jeho jasném vítězství .

První možnosti v utkání měli na svých sálovkách domácí hráči, Trojan však nedostal míč na zadní tyč a Pavlíček těsně minul branku po přihrávce T. Koláčka.

Na druhé straně Pelc pádem pod nohy zmařil šanci fotbalového exligisty Maška. V 6. minutě obešel Vymětalík trojici bránících hráčů a přízemní střelou otevřel skóre. V 10. minutě se jeho střela po signálu z rohu nevešla pod víko a naopak srovnal Mašek, když na druhé straně dorazil Pelcem vyraženou střelu.

Domácí si včas uvědomili, že se nemohou přizpůsobovat úspornému stylu Olympiku a zvýšili otáčky. Ve 14. minutě ještě vyrazil gólman Mělníka střelu L. Koláčka na tyč, ale potom již přišlo úderných 45 vteřin AFC. Karas se svojí oblíbenou střelou bodlem trefil k levé tyči, poté Vymětalík uvolnil do uličky Pavlíčka - 3:1 a další kombinaci prvního útoku zakončil chytře Trojan. V. 18. minutě se ukázal Tetiva , vypíchl míč na polovině a s nájezdem na brankáře si poradil neskutečně rychlou kličkou ve stylu pravá-levá. Ve 20. minutě se ještě trefil Trojan přízemní ranou po zpětné nahrávce Vymětalíka.

Třináct vteřin po návratu z kabin vybídl T. Koláček chytrou nahrávkou ke skórování Pavlíčka, o chvilku později si role prohodili a domácí vedli již o 7 branek. Ještě ve 22. minutě zvýšil projektilem Mára, rozhodčí chybně připsali branku dobíhajícímu Tetivovi a tak Mára získal první letošní asistenci. V tu chvíli zůstala jediná nejasnost, zda se početné publikum dočká dvouciferného výsledku.

Po snížení Olympiku zaznamenal desátou branku Pavlíček. Hosté při rozehrávce Pelce odešli střídat a tak měl domácí snajpr při samostatném úniku usnadněnou roli. Ve 32. minutě se mělničtí hodně zlobili, Mára vyrazil jejich střelu hluboko za brankovou čarou, ale nesoustředěný rozhodčí tento okamžik překvapivě nezaregistroval. Naštěstí pro soudce neměla jasná chyba vliv na konečný výsledek.

V 35. minutě nastřelil Trojan při pokusu o bodlo zadní partie Vymětalíka, odražený míč pohotově uklidil do sítě levým nártem a prokázal tak opět svoji fotbalovost. Třetí brankou v utkání téměř vyrovnal počet půllitrů zkonzumovaných při pravidelné předzápasové rozcvičce v Pohostinství Všestudy. Nezodpovězenou otázkou zůstává, jak by ovlivnil jeho střelecký účet jiný pitný režim.

V samém závěru domácí umožnili Olympiku snížení na přijatelný sedmibrankový rozdíl.

V tabulce se AFC po první polovině soutěže osamostatnil na stříbrné příčce s bodovou ztrátou na rezervu ligového Kladna

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček (1), Trojan (3), Mára, Karas (1), - J. Pavlíček (3), Vymětalík (1), L. Koláček, Tetiva (2)

40. 11:4

Nejlepší hráči: Pavlíček J., Vymětalík V. (oba AFC), Chaloupka P. (Olympik B)

Sestava kola:  Malec J. (Union) – Pavlíček J. (AFC) 5x, Zoubek L. (Tenisáci) 3x, Fišer K. (Celtic), Šiler P. (Sat-an B) 3x