8.1.2012 AFC - Union: Nic nového pod sluncem Tisk

AFC Kralupy: Union Slaný 7:1 (2:0)

Všechny tři dosavadní vzájemné zápasy vyhrál AFC rozdílem 6-7 branek a stejným výsledkem skončilo i utkání 12. kola KP. Domácí sestava se nerodila lehce, kromě zraněného tvůrce hry Vymětalíka onemocněli i další útočníci a tak se musel univerzální T. Koláček letos poprvé přesunout do útoku. Hosté dorazili také zřetelně nekompletní, ale jejich obě hlavní opory, úspěšné v KB celé soutěže, kapitán Štěrba a gruzínský útočník Jalaghonia, nastoupily.

Od úvodního hvizdu byli u míče častěji domácí, ale kombinace nesehraných dvojic zpočátku vázly. I přesto se ve 2. minutě trefil přízemní střelou po přihrávce L. Koláčka J. Pavlíček a poslal domácí do vedení. Několik dalších příležitostí AFC nedotáhl do konce, hosté se v této fázi pokoušeli hlavně o střelbu z dálky. V 15. minutě vrhnul Janouškovec do útoku poslední zbytky sil po náročné celovíkendové péči o státní ropné rezervy, kdy dokonce dorazil na utkání až v čase výkopu. Na polovině hřiště si prostrčil míč mezi nohama obránce a i přes zákrok brankáře protlačil levačkou míč do sítě.

Protože se kralupští i nadále tlačili do útoku, byl přinucen začít svoje úspěšné představení Pelc. Vychytal mimo jiné i dva sólové nájezdy a udržel poločasový náskok pro AFC.

V úvodu druhé půle se obraz hry nijak nezměnil. Ve 26. minutě si výborně naběhl za obranu po pravé straně T. Koláček a uklidil křížnou přihrávku A.Moravce prvním dotekem do sítě – 3:0. Ve 29. minutě překvapil Moravec stahovačkou bránícího hráče Unionu a poté střelou bodlem na bližší tyč i brankáře. Vydařenou akcí kromě soupeřů překvapil i spoluhráče, diváky a v neposlední řadě i sebe samého.

V té době již bylo o vítězi rozhodnuto a tak útočící domácí dávali větší a větší prostor k vyniknutí Pelcovi. Jeho bezchybný výkon přiváděl útočníky soupeře k zoufalství, jediná střela, se kterou si neporadil, skončila na břevně, odkud se odrazila před branku a ven.

Ve 34. minutě po špatně zahraném rohu Unionu unikla dvojice hráčů AFC a Pavlíček nezištně připravil branku pro Máru – 5:0. Ve 37. minutě po ťukesu v okolí brankoviště prostrčil krásně Karas míč Janouškovcovi metr před brankovou čáru na jeho druhý gól. Poslední branku AFC vsítil přesnou střelou s pomocí tyče L. Koláček ve 39. minutě.

V poslední minutě kralupští namísto doražení unaveného soupeře z několika přečíslení při útoku propadli, trojice slánských využila přečíslení a sebrala 28 vteřin před koncem Pelcovi velmi zasloužené čisté konto. Naopak brankář Unionu svůj tým tradičně nepodržel. Pokud by dnes oba gólmani nastoupili v dresu soupeře, výsledek by byl určitě jiný.

AFC se drží na druhém místě tabulky, s jednobodovou ztrátou na Kladno, výhrou odskočil svým pronásledovatelům již na pět bodů. V neděli čeká doma Kralupy těžký soupeř, neustále se lepšící nováček z Dobřichovic.

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára (1), A. Moravec (1), Janouškovec (2), Karas, - J. Pavlíček (1), L. Koláček (1), T. Koláček (1)

39:32 7:1

Nejlepší hráči: Pelc M., Pavlíček J. (oba AFC), Štěrba V. (Union)

Sestava 12.kola:  Pelc M. (AFC) – Plzák T. (Dobřichovice), Kvapil T. (Sat-an B), Svítek M. (Foboz) 3x, Dufek P. (Rohožník)