15.1.2012 Nováček si nevěřil Tisk

AFC Kralupy: Sokol Dobřichovice 6:1 (3:0)

Ve 13. kole KP přivítal AFC nováčka soutěže, Sokol Dobřichovice. Hosté od Berounky bodují převážně v domácí hale (zde ztratili pouze porážkou s AFC), venku získali jen dva body a v Kralupech plně předvedli proč. Proti oslabeným domácím se prezentovali velmi uctivým výkonem, dopřáli jim dostatek prostoru a chvílemi působili dojmem, že přijeli zápas jen odehrát.

Sestava AFC je s postupujícími koly stále děravější. Zbývající čtveřici zdravých hráčů doplnili

z virózy se uzdravující Tetiva, stále zraněný Urban a dvojice veteránů Moravec, Běhounek. Druhý jmenovaný nastoupil k ostrému zápasu naposledy před bezmála třemi lety, ale na jeho spolehlivém výkonu to vůbec nebylo znát.

Ještě než se naplno rozzářila světla kralupské haly, nastřelili hosté z poloviny hřiště s jemnou tečí Pelce levou tyč. Poté převzal mírnou iniciativu AFC a zatažení hosté vyčkávali, co se bude dít. Ve 4. minutě zaběhl za obranu T. Koláček, kde ho našel rozehraný aut J. Pavlíčka, a patou uklidil míč přesně k tyči. O minutu později prošel Pavlíček mezi dvěma hráči a nad padajícím brankářem zvýšil.

Ojedinělá akce hostí skončila opět na levé tyči a velkou šanci Sokola výborně zpacifikoval Pelc. Ve 13. minutě právě Pelcův prudký nához překvapil za probíhajícím Koláčkem brankáře hostí, a po jeho zákroku skočil v síti. V 16. minutě výborně přečetl hru futsalista roku 1998 Běhounek proti přečíslení tři na jednoho a zabránil tak snížení náskoku. A protože brankou neskončily možnosti Pavlíčka ani Tetivy, zněl poločasový stav 3:0.

Klid do domácích řad dal ve 22. minutě Mára střelou po rohovém kopu a zvýšil na 4:0. Míč ještě tečoval Koláček, ale rozhodčí to nepostřehli. Ve 26. minutě se dočkali hosté snížení po velmi přesné střele ze střední vzdálenosti. Poté již domácí drželi míč a snažili se neumožnit hostům přečíslení.

Ve 35. minutě utekl po levém křídle Mára a jeho zpětnou přihrávku dostihl jako první Koláček, když předskočil vracející se obránce. Svůj nejlepší večer v kariéře dokončil Tomáš Koláček ve 40. minutě, kdy obešel vše včetně brankáře a vstřelil svoji třetí branku v zápase. Výborný výkon opět podal Pelc, se zákroky vsedě i vleže, po Novém roce je zatím téměř neprůstřelný. Jeho forma jistě přijde Kralupům vhod v pátečním utkání na palubovce Celticu Kladno.

Za zmínku určitě stojí oboustranně slušná hra s minimem faulů.

V tabulce se AFC stále drží druhý, s jednobodovou ztrátou na rezervu SAT-ANu Kladno. Třetí Mělník „B“ zaostává za kralupskými již o 6 bodů.

Sestava a branky AFC: Pelc (1) - Mára (1), A. Moravec, Janouškovec, Běhounek - J. Pavlíček (1), T. Koláček (3), Tetiva, Urban

40. 6:1 T. Koláček A. Moravec

Nejlepší hráči: Pelc M., Pavlíček J., Koláček T. (všichni AFC)

Sestava 13.kola:  Pelc M. (AFC) 2x – Vašák M. (Celtic), Vokoun J. (Olympik B), Kubík T. (Čechie), Hlava D. (Sat-an B) 2x