20.1.2012 Cenná výhra na Celticu Tisk

Celtic Kladno : AFC Kralupy 3:6 (2:2)

K utkání 14. kola odjížděli hráči AFC s vědomím, že je čeká těžké utkání. Celtic Kladno prohrál doma pouze jednou, s vedoucím SAT-ANem a navíc držel vítěznou sérii, naopak kralupským chybělo sedm hráčů ze základního kádru. Sestavu na optimální dvě čtyřky doplnily posily z fotbalových trávníků, Trojan a Steckovič a také jejich suverénní výkon byl příčinou perně vybojovaného vítězství.

V první možnosti zápasu vystřelil tvrdě J. Pavlíček, ale brankář Celticu se štěstím vytlačil míč na břevno. V 7. minutě se dobře hrající domácí dostali do vedení. Vypracovali si poté i další šance, které však zlikvidoval Pelc a udržel hosty ve hře. Kralupští sice byli v poli vyrovnaným soupeřem, ale zakončovali převážně nepřesně.

Ve 12. minutě Celtic přesně sehrál přečíslení na zadní tyč a zvýšil. Naštěští ještě v téže minutě odpověděl překvapivou střelou levačkou Pavlíček a snížil na 1:2. Od té chvíle začínali získávat mírnou převahu nad silovým týmem Celticu pohyblivější hosté. Ještě před pauzou pronikl obranou Pavlíček, naznačil přihrávku nabíhajícímu Steckovičovi a mazácky přehodil padajícího gólmana.

Už ve druhé minutě druhé půle dostal AFC poprvé do vedení T. Koláček doklepnutím míče u zadní tyče, v posledních utkáních již poněkolikáté. Celtic naposledy srovnal ve 23. minutě šťastnou tečí po rozehraném TK. Sudí v té době pískali hostům každý kontakt s ochotně padajícími domácími a tak bylo víceméně jasné, že dojde na penalty. Ve 25. minutě vrátil vedení kralupským z několikáté své příležitosti přízemní střelou Trojan, po prostrčení Pavlíčka. Zvýšený tlak Celticu přinesl spoustu brejkových možností pro AFC, zejména Tetiva se několikrát mohl zapsat mezi střelce, ale nebylo mu souzeno. Ve 31. minutě utekl kladenské obraně Pavlíček a placírkou suverénně obstřelil brankáře – 3:5.

Ve 33. minutě domácí netrefili z dlouhé penalty bránu. Chvilku poté zahájili hru s brankářem v poli, poměrně statickou a dobře čitelnou. Nejsvětlejším bodem powerplay byla gólmanova rána zdálky, ale od spodní hrany břevna vylétla ven. Ve 40. minutě zabránil brankář Celticu pádem pod nohy ve skórování Steckovičovi, ale odražený balón vrátil do sítě opět Pavlíček a bylo definitivně rozhodnuto.

Jaroslav Pavlíček znovu prokázal svojí vyjímečnost, když se podílel na všech brankách hostí a navýšil tím svůj náskok v čele KB celé soutěže. Pokud má svůj den, je schopen zúročit práci ostatních a zcela sám rozhodnout o osudu utkání. Další výraznou postavou zápasu byl již poněkolikáté v řadě Pelc, který svým soustředěným výkonem přináší do týmu klid.

AFC zůstává druhý, bod za rezervou Kladna, po porážkách pronásledovatelů se zvýšil jeho odstup na třetí místo na 8 bodů.

V neděli přivítají kralupští Rohožník Praha, poslední tým tabulky, který bodoval naposledy ve 3. kole, takže vítězství je tentokrát povinností.

Sestava a branky AFC: Pelc - Steckovič, A. Moravec, Běhounek, Karas - J. Pavlíček (4), Trojan (1), T. Koláček (1), Tetiva