29.1.2012 Výsledek lepší než výkon Tisk

AFC Kralupy : Rohožník Praha 10:1 (2:0)

V 15. kole KP ve futsale přivítal kralupský AFC tým Rohožníku Praha. Před podzimním vzájemným utkáním, ve kterém AFC zvítězil 9:1, byli oba soupeři na čele soutěže, ale pražané od té doby prohráli jedenáctkrát v řadě a nyní tabulku uzavírají.

Roli jasného favorita domácí naplnili, ale výkon týmu z poloviny obměněného oproti minulému kolu nebyl popravdě řečeno nic moc a s kvalitnějším soupeřem by na vítězství nestačil. Konečnou podobu výsledku velmi vylepšila závěrečná pětiminutovka, ve které unavení hosté rezignovali.

Rohožník se prezentoval snaživým výkonem, převahu sice měli domácí, ale zahuštěnou obranu hostí překvapili jen zřídka. Již ve 28. vteřině vychytal v gólové možnosti Pavlíčka brankář Rohožníku. AFC dostal do vedení v 5. minutě navrátilec Urban snadnou dorážkou střely Všoláka, ale poté hráči AFC namísto střelby hledali lépe postaveného spoluhráče a díky tomu se jim stále nedařilo přidat další branky. V největší šanci domácích nastřelil volný Mára z hranice brankoviště břevno a největší možnosti hostí z levého křídla zastavil Pelc nejprve obličejem a poté hrudním košem. Druhou branku Kralup vstřelil v 16. minutě zblízka Všolák.

Do druhé půle vstoupil AFC špatně, z náhodné akce dovolil pražanům snížit a moc nechybělo, aby hosté vyrovnali. Z jasné dorážky naštěstí útočník vysoko přestřelil. Ve 25. minutě se poprvé předvedl Pavlíček., když rychlým bodlem zpoza obránce překvapil gólmana hostí a vrátil AFC dvoubrankový náskok. Ve 32. minutě navíc vystihl chybu v rozehrávce Rohožníku a po blafáku brankáři zvýši na 4:1. Mezitím Pelc vyškrábl prudkou ránu pražského týmu na pravou tyč a poté hosté trefili i břevno. Další branka Pavlíčka ve 36. minutě po úniku z půlky zahájila již zmíněnou pětiminutovku, o pár vteřin později přidal domácí kanonýr svoji čtvrtou branku. Demolici hostující obrany dokončil hattrick debutujícího Jakuba „Didiho“ Poláka, vstřelený během 90 sekund. Tento 20-ti letý nováček týmu předvedl slušný výkon včetně pohotové koncovky a mohl by být přínosem. Tečku za utkáním udělala branka Tetivy, který dorazil desetimetrový kop Pelce, vytěsněný brankářem hostí na břevno.

V neděli nastoupí Kralupy na palubovce zachraňující se ex-druholigové Čechie Slaný. V tabulce zůstává AFC stále o bod druhý za kladenskou rezervou, náskok na třetí Ml. Boleslav se ale zvýšil už na deset bodů. Zdá se, že pokud kralupští vyloženě nepokazí závěr sezony, mohli by po roční pauze opět stanout na stupních vítězů.

Sestava a branky AFC: Pelc - Urban (1), Všolák (1), Mára, A. Moravec, - J. Pavlíček (4), T. Koláček, Tetiva (1), Polák (3)

40. 10:1 Tetiva

Nejlepší hráči: Pavlíček J., Polák J. (oba AFC), Dráb V. (Rohožník)

Sestava 15.kola:  Geissler J. (Dobřichovice) – Hlava D. (Sat-an B) 3x, Pavlíček J. (AFC) 7x, Konečný T. (MBV) 4x, Schwendt M. (Atlantic)