12.2.2012 Tři body zůstaly doma Tisk

AFC Kralupy : Atlantic Rakovník 6:3 (3:2)

K utkání 17. kola KP přijel do kralupské haly Atlantic Rakovník. Zápas AFC s tímto soupeřem byl jako většinou bojovný a vyrovnaný až do samého závěru. Dá se říci, že pohybliví rakovničtí byli v poli futsalově lepší, ovšem s velmi nepřesnou koncovkou, zatímco domácí se ne tak pohlednou hrou dostali do více vyložených šancí, které také lépe využívali.

První nebezpečnou střelu na branku Pelce poslal Atlantic ve 2. minutě, ale domácí gólman byl pozorný a ránu ze střední vzdálenosti vyrazil na roh. Poté se chvíli nedělo nic.

V 5. minutě Pelc prudce nahodil míč na hranici brankoviště a tradiční střelec J. Pavlíček hlavou lízl míč a pro něj velmi netradičně otevřel skóre. V 7. minutě vypáli ostrý projektil bodlem Polák a míč se zastavil až ve vzdálenějším vinglu rakovnické svatyně. Bohužel ještě v tomtéž střídání ztratil střelec míč na vlastní polovině a hosté dost lacině snížili.V další minutě udělal Pavlíček kličku brankáři, ale míč mu utekl z levé nohy. V 9. minutě Atlantic dorážel do odkryté brány za bezmocným Pelcem, ale přestřelil. V další minutě zakombinovala dvojce L. Koláček - Pavlíček a druhý jmenovaný z velmi těžkého úhlu trefil obě tyče a náruč ležícího brankáře. O chviličku později se nevešla Janouškovcova rána bodlem pod víko soupeřovy branky a zaduněla na obložení haly. Ve 14. minutě přestřelil po rohu T. Koláček a Karasovu střelu k tyči vyrazil brankář, ale Mára v 16. minutě už byl přesnější. Jeho křížná rána z velké dálky zapadla přesně pod břevno a domácí vedli opět o dvě branky.

Rakovničtí stále hráli jednoduchým systémem nákopů na dobře pracujícího pivota, sklepávajícího míče pro nabíhající spoluhráče, ale jejich střely létaly většinou vedle. V 18. minutě utekl rakovnický útočník po levém křídle, našel mezeru u zadní tyče a snížil na 2:3. V další minutě famózně zlikvidoval Pelc rozehraný TK Atlanticu, mířící do levé šibenice a zabránil vyrovnání.

Na úvod druhé půle měl dvě možnosti Pavlíček po přihrávkách L. Koláčka, ale brankáře nepřelstil. Až další spolupráce této dvojice ve 24. minutě vedla k úspěchu. Po zadovce Koláčka zvýšil Pavlíček na 4:2. Hosté se však nevzdávali a po sólové akci a přihrávce na hrušku ve 27. minutě znovu snížili. Ve 31. minutě vysunul Pelc do brejku Poláka, ale ani jeho nájezd neskončil gólem. Až ve 33. minutě uklidnil domácí opět Pavlíček povedenou polovysokou ranou k zadní tyči. Ve 35. minutě odpískal jediný rozhodčí zápasu (jeho kolega se nedostavil) 6. faul AFC a hosté kopali dlouhou penaltu. Jejich pokus o prudkou střelu skončil vysoko nad břevnem.

V posledních minutách sa Rakovník odhodlal ke hře s vysunutým brankářem, ale moc šancí si nevypracoval. Naopak Pavlíček mohl ve 40. přidal další gól, ale opuštěnou branku těsně minul. Půl minuty před koncem zachytil hosté Pelcovu rozehrávku a trefili tyč. Konečný výsledek 6:3 stanovil zblízka Polák po vyhraném hlavičkovém souboji L. Koláčka.

V tabulce soutěže k žádným změnám nedošlo, protože všechny týmy z čela zvítězily. AFC chybí ke splnění medailového cíle uhrát ještě tři body, o které se může pokusit již v pátek v těžkém zápase na půdě MBV Mladá Boleslav. Po výkonu předvedeném v Kralupech však určitě bude favoritem zápasu domácí celek.

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček, Janouškovec, Mára (1), Karas - J. Pavlíček (3), L. Koláček, Tetiva, Polák (2)

červené karty:

Sestava 17.kola:   Pergl M. (Sat-an B) 3x – Větrovec P. (Dobřichovice) 6x, Pavlíček J. (AFC) 8x, Hrubik N. (Foboz), Stibůrek F. (Tenisáci)

Nejlepší hráči: Pavlíček J. (AFC), Tvrz M. (Atlantic), Koláček L. (AFC)