17.2.2012 Hladké vítězství Boleslavi Tisk

MBV Mladá Boleslav : AFC Kralupy 9:3 (4:1)

Zápas dopadl celkem podle očekávání. Domácí, opět dirigovaní futsalovou legendou Kamenickým z pozice brankáře, byli lepším celkem, nezaslouženě vysoký rozdíl ve skóre způsobilo kromě chyb v obraně i neproměňování vyložených šancí ze strany AFC. Chybějící body budou muset kralupští uhrát v jiných zápasech.

V 18.kole nastoupil AFC v hale mladoboleslavského gymnazia proti svému nejbližšímu pronásledovateli, týmu MBV. Na palubovce nezvyklých rozměrů (maximální délka, ale na šířku chyběly určitě dva metry) začali lépe domácí.

Hráči z druhého auta hostí dorazili na palubovku přesně v čase výkopu, ale "domácí" rozhodčí byli nekompromisní, takže se začínalo bez rozcvičení. Na začátku 3. minuty se boleslavští dvakrát prosadili díky nedůslednému bránění AFC a zpoza brankoviště prostřelili Pelce. Druhá branka vstřelená exreprezentantem Sopkem přímo z voleje však byla nechytatelná. V 10. minutě využil MBV brejk do otevřené obrany a zvýšil. Domácí do té doby využili téměř všechny brankové příležitosti. Hosté měli také možnosti ke snížení, ale pokud se dostali ke střele, trefovali pouze nohy brankáře. Boleslav od třetí branky praktikovala při držení míče hru s vysunutým Kamenickým, málo překvapivou, ale spolehlivě kontrolovala míč a čas utíkal. V 17. minutě se otočil domácí útočník kolem bránícího Moravce a prudkou ranou trefil k zadní tyči - 4:0. Největší šanci AFC neproměnil Karas, když nevystřelil z první do prázdné brány po přihrávce L. Koláčka  a poté trefil vracejícího se obránce na brankové čáře. L. Koláček přesto ve 20. minutě snížil okolo vyběhlého brankáře po prostrčení jinak dobře střeženého kanonýra Pavlíčka.
Začátek druhé půle byl poměrně vyrovnaný, ale domácí přesto zvýšili na 5:1. Polák v sólovém úniku minul při snaze o umístěnou střelu o metr pravou tyč a když ve 29. minutě hráči MBV vstřelili po chybách obrany hostí další dvě branky, bylo rozhodnuto. Tetiva sice během jednoho střídání nejprve hezky přihrál do odkryté brány Urbanovi (na jeho 100.kanadský bod za dobu působení v KP) a pak po samostatné akci snížil na 7:3, ale poslední slovo patřilo lepším domácím. Ti si nejprve vzali time pro zklidnění hry a poté dalšími dvěma brankami stanovili konečný šestibrankový rozdíl, který sice neodpovídá průběhu, ale vítězství si Boleslav plně zasloužila.
Náskok AFC na druhém místě tabulky se tak před MBV snížil na čtyři body, pro zisk medaile musí kralupští ještě alespoň jednou v letošním ročníku zvítězit. V neděli přivítají hráči AFC suveréna letošní sezóny, SAT-AN Kladno "B" a zápas určitě slibuje zajímavou podívanou.

Sestava a branky AFC: Pelc - T. Koláček, Karas, Urban (1), A. Moravec, - J. Pavlíček, L. Koláček (1), Tetiva (1), Polák