3.2.2012 Premiérové vítěztví u Tenisáků Tisk

Tenisáci Benešov :  AFC Kralupy 2 : 3 (1:0)

V utkání 20. kola KP ve futsale nastoupili kralupští v krásné neveklovské hale proti benešovským Tenisákům. Jejich snaživý defenzivní styl v kombinaci s nezvyklým povrchem a velkou plochou hřiště AFC nikdy nevyhovoval, ale tentokrát měli hosté snad poprvé v sezóně štěstí a vyrovnaný zápas rozhodli ve svůj prospěch. O všechny branky se postaral  útok mladíků, zřejmě nezatížený vzpomínkami na předchozí nezdary.

Hostům chyběl prvně v sezoně střelec Pavlíček, ale naopak celý zápas odehrál po operaci se uzdravující Vymětalík.

Od úvodního výkopu se oba týmy věnovaly především obraně. První náznak šance měl v 6. minutě Urban, ale pro jeho oblouček zdálky do opuštěné branky se stačil  domácí golman vrátit. V 10. minutě hosté ztratili při zdlouhavé rozehrávce zbytečně míč a domácí využili přečíslení 2:1 na otevření skóre. AFC zvýšil pohyb, vypracoval si několik dobrých šancí, ale nesrovnal stav. Libor Koláček promáchl před odkrytou bránou, Polák nastřelil obránce a střelu Tetivy vyrazil brankář. V 17. minutě poslal Urban do uličky Tetivu, ale jeho obstřel brankáře vykopl před  brankovou čárou dobíhající obránce. Ve 20. minutě ožili domácí, vytvořili si dvě jasné příležitosti a druhá neskončila brankou jen díky pohotovému bloku Karase u levé tyče.

První jakous takous možností druhé půle byla rána zdálky Karase ve 27. minutě, kterou ale brankář vyrazil na roh. Ve 28. udržel kralupské naděje T. Koláček, který vyrazil  střelu domácího útočníka po dokonalém rozebrání obrany AFC z úplně prázdné branky hrudníkem!  V té době již začal AFC tlačit rychle ubíhající čas, zejména díky přičinlivosti časoměřiče. Jeho kousky nevydržel ve 30. minutě Urban, důrazně se ohradil a od rozhodčích inkasoval ŽK. Jenom díky tomu, že nenašel odvahu zopakovat následnou poznámku na adresu hlavního rozhodčího, mohl pokračovat v utkání.

Ve 30. minutě utekl po levém křídle T. Koláček, jeho jedovatou polovysokou střelu bodlem na zadní tyč brankář jen vyrazil a dobíhající Polák vrátil míč pohotově do sítě. Štastný střelec poté předvedl zblízka domácí lavičce v komické scénce, převzaté z fotbalových trávníků, logo firmy Shock na svých prsou. Ve 34. minutě rozehrál opět Polák rohový kop z pravé strany přímo po čáře do brankoviště, kde balon nejistému brankáři propadl a Tetiva ho na zadní tyči doslova došťouchal do branky. Ihned poté se časoměřič zřejmě zastyděl a začal ukradené vteřiny oběma týmům při každé možnosti vracet zpět. Ve 37. minutě sehráli dobře přečíslení Mára s Tetivou, dvakrát si vyměnili míč a Tetiva do prázdné zvýšil. Zdálo se být rozhodnuto, ale Polák následně podcenil rozehrávku, přišel o míč a byl nucen faulovat uvnitř brankoviště benešovského útočníka. Hosté byli potrestáni třikrát, domácí penaltu proměnili, zároveň se jednalo o 5. akumulovaný faul a navíc se při zákroku zranil Pelc (stehenní sval). Zápas však obětavě dochytal a dokonce deset vteřin před koncem pádem pod nohy útočníka zlikvidoval jedinou šanci domácích. Víc možností na srovnání závěrečná zkušená sestava AFC nepřipustila.

AFC má druhém místě tabulky tříbodový náskok na Mladou Boleslav, který se pokusí udržet i po nedělním večerním zápase, kdy do Kralup přijedou FOtbaloví BOZi Slaný.

Sestava a branky AFC: Pelc - Mára , Urban, T. Koláček, Karas - Vymětalík, L. Koláček, Tetiva (2), Polák (1)