11.3.2012 Historický úspěch AFC Tisk

AFC Kralupy : Foboz Slaný 11:4 (3:0)

V dopoledním utkání 21. kola KP ve futsale prohrála Mladá Boleslav na Čechii Slaný a tak bylo jasné, že v si borci domácího AFC v případě jakéhokoliv bodového zisku zajistí konečnou druhou příčku v soutěži.

Kralupy pod tímto dojmem vstoupily do utkání s Fobozem soustředěně, s důrazem na pečlivou obranu. V 7. minutě utekl zprava Pavlíček, ale křížná střela minula levou tyč. Nejaktivnějším útočníkem AFC byl těchto chvílích Polák, ale jeho střelám zabránil v cestě do sítě gólman hostí. V 11. minutě si Pavlíček od levé čáry dvakrát krátce posunul míč do středu a přízemní střelou trefil k zadní tyči.

Ve12. minutě nastřelil Vymětalík v úniku za hranicí brankoviště zřetelně ruku brankáře, i když u těla, ale rozhodčí si toho „nevšiml“. Poté zachránil AFC dvěma zákroky Pelc, když při tom druhém vleže na břiše zvedl ruku a soupeř mu ji při pokusu o dloubnutí nastřelil úplně stejně, jako Van Persie v LM. Ve 14. minutě ještě neproměnil po rohu L. Koláček, ale Vymětalík se krásně uvolnil přes obránce a dloubákem nad brankářem našel před prázdnou bránou volného Poláka – 0:2

V 18. minutě využila špatného rohu hostí dvojice L. Koláček – Pavlíček. Únik osamoceného dua na brankáře zakončil po kombinaci první jmenovaný. Ve 20. minutě nastřelil Polák tyč a hosté netrefili po skrumáži odkrytou branku.

Už v 1. minutě druhé půle se trefil opět Pavlíček, a protože šestice hostů vypadala již na konci poločasu unaveně, byl to zřejmě rozhodující zásah.

Ve 23. minutě vyrazil ležící Pelc rukou míč na břevno a odtud mu spadl zpět do náruče. Velký aplaus diváků sklidil o minutu později, kdy vyběhl proti dlouhému pasu hostí a krásným nártem z minimálně 20 metrů orazítkoval tyč Slaného. Ve 25. minutě přihrál Polák Pavlíčkovi a ten zvýšil na 5:0. L. Koláček poté prostřelil brankáře z levého křídla – 6:0

Dvě možnosti Slaného skončily na dobře postavených tyčích domácí branky, stejně tak rány Pavlíčka, Vymětalíka a Máry. Jeho pokus po krásném pasu Karase ve 30. minutě však dorazil do prázdné brány Tetiva.

Poté již koncentrace domácích pochopitelně poklesla a zaslouženě se začali prosazovat hosté. Po jejich snížení na 7:2 utekl po zachycení rozehrávky Pavlíček a opět zvýšil. Foboz začal hrát ve 33. minutě bez brankáře a zejména díky nedůrazné obraně korigoval ve 37. minutě až na 8:4.

Závěr zápasu ale patřil střelecké legendě Jaroslavu Pavlíčkovi. Třemi brankami v závěrečných minutách (první branka padla z precizně provedeného 10m kopu a poslední dvě při pokračující power-play) upravil skóre na konečných 11:4 a svůj denní účet uzavřel na sedmi brankách. I přes 286 dosavadních střeleckých zásahů se mu to povedlo poprvé v kariéře. Zároveň tak upevnil svoje postavení v tabulkách střelců a aktivity celého KP.

Poprvé v osmileté historii AFC v krajském přeboru tak domácí borci dosáhli na vytouženou stříbrnou příčku. V posledním kole nastoupí AFC v pátek v Neratovicích proti rezervě Olympiku Mělník a kralupským už půjde pouze o prestiž.

Sestava a branky AFC:  Pelc - T. Koláček, Janouškovec, Mára, Karas, - J. Pavlíček (7), L. Koláček (2), Vymětalík, Polák (1), navíc od 21.Tetiva (1)

40. 11:4 J.Pavlíček Vymětalík

Nejlepší hráči: Pelc M., Pavlíček J. (oba AFC), Svítek M. (Foboz)

Sestava 21.kola:  Zelený J. (Čechie) – Pavlíček J. (AFC) 9x, Chaloupka D. (Sat-an B), Šiler P. (Sat-an B) 5x, Stibůrek D. (Tenisáci)