16.3.2012 Bod na závěr Tisk

Olympik Mělník "B" - AFC Kralupy  2:2 (2:0)

V posledním utkání letošního ročníku KP ve futsale sehrál kralupský AFC okresní derby s rezervou Olympiku Mělník. Domácí nastoupili v neratovické hale s převážně juniorským týmem včetně nejlepšího střelce A-týmu Gabča, hosté bez stabilních pěti hráčů defenzívy zvolili jako protizbraň zkušenost. Pod vedením svátečního kapitána Běhounka nastoupili se zadními řadami o průměrném věku rovných 40 let (a to ještě průměr o hodně srazil mladíček Vymětalík).

Od úvodního výkopu se zejména první čtyřka hostí dostávala do dobrých příležitostí, ale nedařilo se jí mrštného domácího brankáře přelstít. Na straně Mělníka hrozil zejména Gabčo, ale jeho razantní pokusy létaly naštěstí mimo tyče. Kombinační akce Olympiku, které prošly až k brankovišti, důrazně likvidoval letos poprvé chytající Heimrath. V 17. minutě domácí zužitkovali přečíslení z pravé strany a dostali se lacino do vedení. O minutu později zvýšil špatně pokrytý Gabčo ze zadní tyče na 2:0.

Druhý poločas měl stejný průběh jako vloni, AFC vyrovnal dvoubrankový náskok Mělníka a zápas skončil remízou. Velkou šanci měl jako první Polák po prostrčení Vymětalíka, ale nezakončil důrazně. Ve 27. minutě neproměnil Vymětalík samostatný nájezd téměř z poloviny hřiště, když domácí Jenč vystihl jeho pokus o jesle. Chléb se lámal na přelomu poločasu, ve chvílích, kdy už to vypadalo, že AFC podruhé v historii nevstřelí branku, zejména poté, co se obnovilo zranění střelci Pavlíčkovi.

Heimrath musel zabránit útočníkovi Mělníka ve skórování faulem, ale na penaltovém střelci Gabčovi si vyloženě smlsnul. Krátkou penaltu dokonale vystihl a míč vyrazil od levé tyče ramenem. Již o půl minuty později napřáhl z 15 metrů Karas a mělnický brankář nepochopitelně vyrazil za balónem mířícím minimálně 2 metry mimo. Teč obránce změnila dráhu míče a ten obloučkem spadl přímo na střed opuštěné branky.

Domácí hráli už od 28. minuty s pěti fauly (na fauly v té době 5:1), ale dlouhé penalty se kupodivu dočkali pouze oni. Pokus Mělníka však Heimrath vyrazil.

Ve 38. minutě na sebe vzal zodpovědnost Vymětalík, z poloviny hřiště potáhl míč doprava a skrytou střelou nártem srovnal stav. Konečná remíza je asi zasloužená. Díky „mravenčí“ práci rozhodčích zde nebylo jednoduché bodovat, letošní rekordní sbírka tří žlutých karet vypovídá za vše.

V konečné tabulce ztratil AFC na stříbrné pozici deset bodů na suverénní rezervu Kladna a naopak o čtyři body předstihl nováčka MBV Boleslav.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Vymětalík (1), A. Moravec, Karas (1), Běhounek - J. Pavlíček, L. Koláček, Tetiva, Polák