14.3.2014 MCE byl efektivnější Tisk

MCE Slaný : AFC Kralupy 10:6 (4:2)

Utkání 21. kola Divize přineslo ofenzivní hru, při které útočná činnost převážila obrannou. Domácí útok byl výrazně úspěšnější v proměňování svých příležitostí, takže i když venkovní (znamená silně nekompletní) sestava AFC  prohrávala ve 36. minutě pouze 8:6, i přesto, že neproměnila několik vyložených možností, futsalovější domácí koncovku zvládli a zaslouženě získali body potřebné k záchraně v soutěži.

První branku vstřelil domácí Volf už po dvaceti vteřinách, hostující Karas vyrovnal hned z první možnosti AFC. Poté slánští drželi míč  a docela úspěšně motali obranu hostí a také do desáté minuty získali dvoubrankový náskok. Ve 13. minutě vypálil Tetiva tvrdě  zdálky z TK a všudybyl L. Koláček z brankoviště snížil.

Po chvilce tentýž hráč unikl z poloviny hřiště, ale brankář MCE pádem pod nohy zabránil vyrovnání. V 19. minutě domácí zvýšili na 4:2.

Po pauze začali hosté špatně, a pohybliví hráči Slaného odskočili do 27. minuty až na pětibrankový rozdíl. Střely kralupských pouze trefovaly konstrukci domácí svatyně, v největší šanci si Karas položil po odražené střele brankáře, ale na dlouhou nohu nastřelil vnější tyč. Ve 30. minutě však skóroval Tetiva po přihrávce právě dobře hrajícího Karase  a narážečce o tyč, o minutu později T. Koláček naznačil střelu, po kličce doleva pohodlně snížil na 7:4 a skóroval ve čtvrtém zápase v řadě. MCE si vzalo time na uklidnění, ale po další minutě využil L. Koláček jediný signál AFC a bylo to rázem pouze o dvě branky.

Slaný poté zvýšil z krátké penalty, ale Harmáček ve 36. minutě doslova umotal obránce, lehkým dloubákem vrátil AFC do hry a zároveň dorovnal Koláčkovu sérii. Brejk tři na jednoho však hosté nevyužili a když po chvilce inkasovali podeváté, bylo rozhodnuto.

V sobotu ukončí AFC neúspěšnou sezonu domácím duelem s DFK Slaný (20.00)

Sestava a branky AFC:

Polák – T. Koláček (1+0), A. Moravec (0+1), Karas (1+2), Běhounek – L. Koláček (2+0), Harmáček (1+1), Tetiva (1+1)