22.3.2014 Nepovedený konec nepovedené sezóny Tisk

AFC Kralupy : DFK Slaný 4:9 (1:6)

AFC nastoupil k nadlouho (nebo navždy) poslednímu zápasu Divize opět nekompletní, bez opor, bez brankáře, zato se stý zápas slavícím Janouškovcem v roli kapitána. Hosté potřebovali pro záchranu bodovat, a ani rozhodčí nebyli proti – už v 8. minutě zněl poměr faulů 5:0 pro domácí. První faul proti DFK odpískali sudí v jasné výhodě a přihrávce do brankoviště. Náhoda? DFK však rozhodně žádnou pomoc nepotřeboval, kralupské torzo se porazilo samo.

V té době (11.min) už hosté vedli 3:0 První branku vsítili ve 4. minutě po rychlé a hezké kombinaci neobsazeným útočníkem, další dvě po chybách v rozehrávce AFC. Domácí měli také možnosti, ale opět si nevěděli rady s 55-letým veteránem Hovorkou v bráně hostí, který převážně nohama pochytal všechny pokusy AFC.

Až nástřel T. Koláčka ve 14. minutě zprava na nabíhajícího Tetivu donutil obránce Slaného k vlastní brance - 1:4. Za pouhou minutu DFK odpověděl laciným gólem po nedorozumění kralupských při rozehrávce od branky. Školácká chyba Moravce pouhou vteřinu před sirénou završila jeho hodně nevydařený poločas a znamenala vedení hostů o pět branek. Až tak velký rozdíl mezi oběma týmy nebyl, ale to už je obehraná písnička, s produktivitou AFC pokulhává delší dobu.

Na úvod druhé půle nastřelil pohotovou střelou ze zákrytu Janouškovec stojnou nohu Hovorky, domácí se dále snažili snížit, ale s jediným úspěchem, když Tetiva ve 25. minutě vyzval ke skórování L. Koláčka. Naopak na přelomu poločasu inkasovali domácí během dvou minut třikrát a reálně hrozil debakl. Po oddychovém času se kralupští snažili udržet jednociferné skóre, což se jim nakonec povedlo díky štěstí (minimálně 4x hosté orazítkovali konstrukci) a mrštnému Polákovi, který nerezignoval ani za tohoto smutného stavu. V posledních pěti minutách se prosadil ještě jednou zblízka L. Koláček a v závěrečné minutě korigoval Harmáček na opticky přijatelných 4:9.

Rozpoložení kralupského týmu nejlépe charakterizuje věta, která zazněla v kabině snad nejčastěji „Ještě, že už je po sezóně“. Bude nějaká příští?

Sestava a branky AFC:

Polák - T. Koláček (0+1), A. Moravec, Janouškovec, Běhounek - L. Koláček (2+1), Tetiva (1+1), Harmáček (1+1)