Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

Návrat do kraje přinesl těsnou porážku Tisk

Atlantic Rakovník : AFC Kralupy 2:1 (1:0)

Ve stochovské hale moc branek nepadá. Nebylo tomu jinak ani v utkání 1. kola KP ve futsale. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem, ale svoji převahu nevyjádřili střelecky, zejména kvůli nepřesné koncovce, ale i dobrým zákrokům brankáře Atlanticu. Naopak domácí využlili jednu ze svých dvou příležitostí a po výborně sehraném signálu z TK vstřelili v 7. minutě vedoucí branku.

Ve druhé půli se hra vyrovnala, a když hosty podržel několikrát Polák v brance, srovnal ve 36. minutě nekompromisně Janouškovec. Bohužel pro AFC rozhodčí chybně odpískal nasimulovaný pád domácího útočníka o dvě minuty později a jelikož se jednalo o šestý faul, dlouhou penaltu Atlantic využil ke stanovení konečného výsledku. Překvapivě dobrý výkon AFC (vzhedem k letní přípravě) tak přinesl zbytečnou ztrátu bodů.

AFC dorazil k utkání s nepočetnou, ale dostatečně pohyblivou sestavou. Už ve druhé minutě zápasu se dostal do obrovské příležitosti Vymětalík, který po zisku míče postupoval sám na brankáře, ale namísto obstřelu statického strážce svatyně zvolil pokus o kličku pod sebe a po pádu na nezvyklém gumovém povrchu ani nezakončil. Po vedoucí brance Atlanticu mohl srovnat Karas, ale po zpětné přihrávce Moravce nastřelil nártem pravou tyč těsně pod spojnicí a opakovaný pokus téhož hráče vyrazil obránce zády na RK. Vymětalíkovu polovysokou střelu vykopl rakovnický brankáře od levé tyče, většina ostatních pokusů kralupských minula cíl.

Ve druhé půli se začaly objevovat i šance domácích, ale pokusy převážně ze střední vzdálenosti Poláka nezaskočily. Největší možnost k vyrovnání měl Lukáš Moravec, který se vrátil do sestavy po zdravotní pauze trvající přesně 1076 dnů. Krásnou křížnou přihrávku Janouškovce se pokusil uklidit technicky k levé tyči, ale gólman domácích opět zasáhl rozštěpem a míč padající do opuštěné branky pouze dvakrát poskočil na břevně a skočil v zámezí. Šest minut před koncem rozhodčí učinili nepochopitelné rozhodnutí. Vymětalík ve snaze o zakončení ve skluzu atakoval brankáře Atlanticu a ten jej na oplátku v nepřerušené hře udeřil hlavou. Za to gólmana sudí odměnil pouze žlutou kartou, ale penaltu neodpískal a dokonce poté nechal domácí rozehrát míč rozhodčího. Nerozumíte? Nejste sami.

Křivda Vymětalíka nabudila, o minutu později hezky prostrčil míč vzduchem na Janouškovce a ten pokřtil nové střelky, pořízené do druhé stovky zápasů, ostrou polovysokou ranou zprava k zadní tyči. Skórující tak zároveň získal největší individuální ocenění v kariéře, neboť nejméně do příštího víkendu povede oddílovou tabulku střelců.

Po brance Atlanticu z dlouhé penalty se kralupští pokusili o vyrovnání v dobře sehrané téměř minutové powerplay, ale žádnou stoprocentní příležitost si nevypracovali.

V neděli se pokusí AFC o zisk prvních bodů, v historicky prvním mistrovském zápase s regionálním sokem LT Trans Slatina. Začátek utkání je tradičně v 18.00.

Sestava a branky AFC:

Polák - T. Koláček, Karas, Janouškovec (1+0) - Vymětalík (0+1), L. Koláček, L. Moravec

Sestava 1. kola: Polák J. (Kralupy) – Svítek M. (Foboz), Hansl F. (MCE), Suk M. (MCE), Rác R. (Celtic)

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa