Konečná remíza potěšila víc domácí Tisk

AFC Kralupy : LK Trans Slatina 5:5 (4:3)

Bod za remízu zajistil AFC Vymětalík 38 vteřin před závěrem. Po skvělém vstupu do zápasu, kdy kralupští skorovali třikrát behěm 40 vteřin druhé minuty a hosté byli zralí na ručník, se postupně Slatina vrátila do utkání a dvakrát srovnala náskok AFC. Tři minuty před koncem se slatinští po chybě v rozehrávce Kralup ujali vedení, ale nejlepší domácí hráč překvapivou přízemní střelou bodlem srovnal.

Hosté byli od 5. minuty futsalovější, ale domácí Heimrath předčil svůj protějšek a svůj tým mnohokrát podržel. Zápas proběhl ve velkém nasazení, ale zároveň ve sportovním duchu, a tak početná návštěva vyprovodila oba týmy do šaten potleskem.

Historicky první mistrovské setkání obou soupeřů začali hosté bez svého nejlepšího hráče Jeřábka, který se opozdil při návratu z fotbalového utkání. Domácí nastoupili v sestavě z minulého týdne, doplněné o brankářskou jedničku Heimratha, uzdraveného Harmáčka a futsalistu ročníku 1998 Běhounka.

Právě on našel dlouhou přihrávkou za obranou skrytého Vymětalíka, který po otočce poslal AFC do vedení. Již za 19. vteřin vyhodil Heimrath dlouhý míč na hlavičkujícího Moravce a po jeho teči hosté inkasovali podruhé. Za dalších 18 vteřin opět Moravec vystihl špatnou rozehrávku Slatiny a střelou z první k levé tyči navýšil už na 3:0. Kdyby Vymětalík vsítil do odkryté brány o 20 vteřin později po přihrávce Harmáčka, asi bylo rozhodnuto. Ale nestalo se a hosté se postupně rozkoukali. Na přelomu 5. minuty Slatina několikrát za sebou minula bránu, dvě obtížné střely zneškodnil Heimrath, ale hosté se přesto prosadili po individuální akci zleva a střele pod víko v 7. minutě.

V 10.minutě technicky zazvonil n L. Koláček na zadní tyč, a téměř z protiútoku Slatina snížila po rychlém ťukesu na 3:2. V další minutě zaúřadoval dorazivší Jeřábek – přenesl míč obloučkem doprava, střelec se nemýlil a začínalo se od nuly. Ve 12. minutě nastřelil Vymětalík brankáře Slatiny a jeho další pokus do odkryté svatyně po narážečce s Harmáčkem trefil nohy vracejícího se obránce. V 16. minutě zázračně vyškrábl Heimrath dvakrát tečovanou střelu od levé tyče, v další minutě vybojoval Vymětalík míč na půlící čáře a po úniku po pravém křídle našel mezeru mezi nohami brankáře Slatiny – 4:3.

Začátek druhé půle byl ve znamení snahy domácích o navýšení náskoku, ale šanci Vymětalíka po samostatném úniku, L. Koláčka po rohu i střelu Janouškovce zastavil strážce slatinské brány (tu poslední čelem!). Možnosti hostí si na druhé straně doslova vychutnával Heimrath. Na konci 29. minuty v úniku dva na jednoho předložil Vymětalík Harmáčkovi, ale tomu se nepodařilo dostat míč do odkryté brány. Nástřel Slatiny z RK zůstal naštěstí pro AFC ležet před brankovou čarou, na druhé straně nevyšla L. Koláčkovi klička na gólmana po samostatném úniku. Ve 33. minutě unikli hosté zprava a míč vrácený z brakové čáry zpět proti noze si nešťastně srazil do vlastní sítě poctivě se vracející Karas – 4:4. Ve 34. minutě promáchl díky drobné teči T. Koláček osamocený na brankovišti a tak se štěstěna přiklonila k hostům. L. Moravec během několika okamžiků poznal ošidnost sportu – nejprve jeho další pokus hlavou zastavil slatinský brankář s vypětím všech sil, vzápětí tentýž hráč uspěchal rozehrávku, umožnil Slatině přečíslení a obrat ve skóre. Další dvě obrovské šance hostí zlikvidoval výborný Heimrath a tím umožnil konečné srovnání stavu. Po střele Moravce , kterou vyrazil brankář na RK, se po jeho rozehrání prosadil potřetí v utkání Vymětalík.

V tabulce se oba soupeři dělí o předposlední místo. O posun výše se AFC pokusí v pátek ve Slaném, kdy nastoupí v 19.10 v hale BIOS proti „starému známému“ Fobozu.

Sestava a branky AFC:

Heimrath (0+1)- T. Koláček, Běhounek (0+1), Karas, Janouškovec - Vymětalík (3+0), Harmáček, L. Koláček, L. Moravec (2+1)

Sestava 2. kola:  Obrcián L. (Celtic) – Kuba V. (HFK), Toman J. (Atmos), Vymětalík V. (AFC), Moravec L. (Celtic)