AFC čekal na výhru rovných 350 dnů Tisk

AFC Kralupy: FC OK Kladno 10:7 (4:3)

V utkání 4. kola KP přivítal AFC mladý tým FC OK Kladno, jištěný z pozice brankáře dlouholetou oporou kralupských, Miroslavem Pelcem, který před touto sezónou přestoupil z rodinných důvodů do kladenského týmu. Před úvodním hvizdem se Pelc dočkal poděkování a památečního dresu z rukou předsedy AFC Petra Listíka a také potlesku slušně zaplněné haly.

Samotný zápas přinesl v Kralupech dlouho nevídanou přestřelku, velké nasazení obou týmů  a také velké množství individuálních chyb. I když jich více předvedli domácí, nakonec přesto slavili první vítězství od 17. listopadu loňského roku, také díky produktivnímu prvnímu útoku Vymětalík- Koláček, který měl podíl na osmi brankách.

Už ve druhé minutě prošel nejlepší hráč hostí Santler téměř celé hřiště a střelou pod víko otevřel skóre.

Za AFC srovnal s velkou chutí hrající Vymětalík ranou z TK, kterou si Pelc pouze  srazil do brány. O necelé dvě minuty později vybojoval míč výborným presingem Všolák a Harmáček jeho přihrávku zlehka uklidil pod břevno. V 8. minutě zblokoval L. Koláček střelu kladenských do protipohybu Heimratha, ale míč naštěstí skončil vedle tyče. V 10. minutě přišel o míč Janouškovec, následně fauloval a FC OK srovnal z krátké penalty. Již za minutu vystřelil tvrdě!! Všolák po RK a Harmáček pohotově doklepl - 3:2 pro domácí. Za necelou minutu Vymětalík udělal krásnou stahovačku doleva přes obránce, ale levou nohou pouze napálil spojnici. Ve 14. minutě zachránil Heimrath proti dvěma obtížným střelám a podržel svůj tým. V 15. minutě využil další RK L. Koláček a utěšenou ranou z první poslal míč s pomocí břevna těsně za brankovou čáru. Bohužel pro AFC hosté snížili hodně lacino, když několikrát tečovaný RK skončil v síti Kralup na začátku 16. minuty. V 19. minutě vyrazil Heimrath v pádu nohami šanci po přečíslení dva na jednoho, takže poločasové vedení zůstalo domácím.

Ve 22. minutě nasřelili kladenští tyč, ale zahřmělo na druhé straně. Vymětalík krásně našel uličkou L. Koláčka na pravé straně brankoviště a ten z první trefil místo  u levé tyče nad padajícím Pelcem. Domácím ale dvoubrankové vedení dlouho nevydrželo. Během 13 vteřin 25. minuty hosté bleskurychle srovnali po individuální akci a další chybě AFC při rozehrávce. Ovšem již za dalších 11 vteřin prošel Vymětalík vše co mu stálo v cestě a jeho nemastná střela i přes zákrok Pelce pronikla do brány. Po rozehrání mohl zvýšil L. Koláček, ale Pelc jeho nájezd vyrazil a následným tygřím skokem zachytil dorážku Vymětalíka.  Ve 27. minutě prostřelil hosté přízemní střelou z TK špatně postavenou zeď a znovu srovnali stav - 6:6.

Jedenáct minut před koncem stáhli kralupští sestavu na šest hráčů, výrazně zvýšili pohyb a jejich tlak začal být drtivý. Během 32. minuty jej využili ke vstřelení třech gólů a vybudování rozhodujícího náskoku. Nejprve T. Koláček po akci pravá-levá-pravá našel ranou nártem zadní vingl, poté Vymětalíkovi skvěle vyšel blafák a střela levačkou a nakonec Libor Koláček dokonal hattrick po zisku míče a netradiční přízemní střele pravou nohou.

OK Kladno zahájil powerplay až tři minuty do konce, a  po faulu na Santlera se dočkal snížení z dlouhé penalty (ovšem zahrávané z kratší vzdálenosti). Vymětalík ze stejné příležitosti netrefil bránu, ale v pokračující powerplay zatáhl míč zleva a předložil míč před prázdnou bránu  Všolákovi k jubilejnímu desátému zásahu.

Fotbalový projev kladenských AFC vyhovoval, pokud by se domácí borci vyvarovali zbytečných chyb, mohl být rozdíl ve skóre i výraznější. Někteří hosté, v čele se zakladatelem oddílu, předvedli po prohraném mači úsměvný prvek, odchod do šatny přímo z lavičky bez podání rukou...že by za jejich porážku mohl někdo jiný?

V tabulce AFC postoupil na 8. místo, které bude hájit v neděli na palubovce Atmosu Bělá.

Sestava a branky AFC: Heimrath - Karas, Běhounek, Všolák (1+1), Janouškovec - Vymětalík (3+4), L Koláček (3+0), Harmáček (2+0), T. Koláček (1+0)

Sestava 4. kola: Pištora M. (HFK) – Vymětalík V. (AFC) 2x, Ludvík J. (Slatina), Gabčo J. (Olympik B), Tenkl T. (Slatina)