Tradiční vítězství v Bělé Tisk

Atmos Bělá pod Bezdězem : AFC Kralupy 3:7 (2:3)

Hosté v téměř ideálním složení přehráli nekompletní domácí zejména ve druhém poločase. Po rychlém vedení Atmosu ve 2. minutě kralupští otočili stav ve svůj prospěch až v 17. minutě brankou na 2:3. Do 27. minuty AFC navýšil rozdíl po dvou krásných akcích první čtyřky na 2:5 a bylo rozhodnuto. Zbývající branky kralupští přidali ve dlouhé powerplay Bělé.

V krásné házenkářské hale v Bělé prohrál AFC pouze jednou, v nejúspěšnější sezóně Atmosu v historii. I letos kralupští uspěli, po kvalitním týmovém výkonu ozdobeném výkony Vymětalíka a Všoláka a také druhým hattrickem L. Koláčka v řadě.

Hostující trenér Vymětalík stanovil před utkáním výbornou taktiku, hru ze zabezpečené obrany. Již v 67. vteřině však hosté propadli na polovině hřiště a domácí situaci dva na jednoho využili k otevření skóre.

Ve 4. minutě v obdobné pozici vybojoval míč T. Koláček , posunul ho svého staršího bratra, který využil dobrého pohybu Harmáčka, jenž zmátl obránce a individuální akci zleva zakončil spolehlivou přízemní střelou na zadní tyč.

Po minutě přiklepl Harmáček proti noze na Moravce, ale ten z nadějné pozice  přestřelil. V 8.  minutě Atmos trefil zprava bližší vnější tyč, TK Bělé o chvíli později zlikvidoval Polák nohou. Vymětalíkovu střelu vytáhl brankář Bělé jednoruč na roh, ve 13. minutě hosté natřikrát neodehráli míč do bezpečí a domácí útočník napálil nebezpečnou ranou zadní tyč. Od té chvíle převzal AFC iniciativu, nejprve Moravec po sólové akci nastřelil nohy brankáře, poté Karasův pokus zastavil v cestě do sítě nastřelený obránce, ale gól vsítili ve 14. minutě domácí. TK si jejich střelec narazil o spoluhráče ve zdi a poté propálil pohnuvší se obránce.

Na konci 15. minuty prošel Všolák celou útočnou polovinu, položil si stahovačkou brankáře, ale nedokázal zvednout míč nad zákrok skluzujícího beka. Po chvilce vystřelil tentýž hráč zleva, a fantom posledních zápasů L. Koláček od levé tyče, z téměř nulového úhlu, srovnal stav na 2:2. V 17. minutě přihrál Moravec na brankoviště Harmáčkovi, který doslova procedil míč skrz gólmana a zajistil AFC poločasové vedení. Tečku za půlí udělala rána do tyče T. Koláčka.

Začátek druhého dějství přinesl šanci Harmáčka po úniku zleva, ale bez brankového efektu. Ve 25. minutě si Vymětalík dvakrát vyměnil míč se Všolákem a po otočce v brankovišti poslal balón mezi nohy brankáře Bělé. Ve 27. minutě prošel opět Vymětalík po levé lajně až ke koncové čáře, po vylákání gólmana našel volného L. Koláčka, který střelou do horní poloviny nedal zaskakujícímu obránci žádnou šanci - 2:5.

Ve 33. minutě zahájili domácí statický pokus o powerplay, ale již za 30 vteřin využil Vymětalík dlouhého výhozu Poláka k překonání nebrankáře v domácí kleci. Ve 36. minutě netrefil Harmáček prázdnou polovinu branky po vypíchnutí rozehrávky Bělé a rychlém protiútoku, ale po 15 vteřinách získal další rozehrávku pro sebe Karas a nevídaným, téměř hokejovým, způsobem dovedl míč až do opuštěné svatyně.

Ve 39. minutě dotlačili "domácí" rozhodčí Bělou k dlouhé penaltě, která určila konečný výsledek 3:7. Po zápase se hosté shodli, že být rozdíl ve skóre nižší, bylo by zřejmě neveselo. Poměr faulů ve velmi slušném utkání cca 2:11 vypovídá za vše...

V tabulce poskočil AFC po druhém vítězství za sebou  na konec horní poloviny. V neděli přivítají kralupští v obvyklém čase  nováčka soutěže, příbramskou VIVU.

Sestava AFC: Polák - T. Koláček, Všolák (0+2), Karas (1+0), Běhounek - Vymětalík (2+1), L. Koláček (3+0), Harmáček (1+0), L. Moravec (0+1)