Vymětalík - VIVA Příbram (5+2) : 4 Tisk

AFC Kralupy : VIVA Příbram 7:4 (3:1)

V závěru první půle měli domácí  drtivý tlak a spoustu možností zvýšit rozdíl ve skóre, ale nevyužili je. Hosté srovnali stav během jediné (25.) minuty, ale neudržitelný Vymětalík otočil vývoj správným směrem. Nastřílel celkem pět branek, z toho čtyři po vlastním obranném zákroku a zisku míče, na zbývající dvě potom přihrál před prázdnou bránu Harmáčkovi. Několikrát podržel AFC jistými zákroky Heimrath.

V utkání 6. kola KP se představil na kralupské palubovce nováček soutěže. První šance patřila hostům, ale střela ze střední vzdálenosti těsně minula levou tyč. Ve 4. minutě Vymětalík nadvakrát neprostřelil brankáře Příbrami, ale o minutu později sebral míč na vlastním brankovišti po nezaviněném pádu soupeřova útočníka, prošel třičtvrtě hřiště a nártem trefil z zadní tyči.

Mezitím VIVA napálila balón z TK přímo do břevna, ale naštěstí s odrazem ven. V 7. minutě zachránil Heimrath, poté z nenápadné akce hosté srovnali krok - 1:1.

V 11. minutě udělal Vymětalík kličku všem i brankáři, ale levačkou těsně minul.. 12 minuta patřila Všolákovi. nejprve po patě Harmáčka v úniku napálil levou tyč, o 17 vteřin později pro změnu pravou tyč. V 15. minutě se opět rozeběhl Vymětalík s ranou pod víko a  brankovou tečkou, o minutu později dorazil střelu L. Koláčka a dovršil čistý hattrick. Další velké možnosti Harmáčka, Všoláka i Máry zůstaly ve zbývajícím čase první půle bohužel pro domácí nevyužity.

Pauza hostům pomohla, a tak úvod druhé části patřil Příbrami. Po několika zákrocích Heimratha a nastřelené tyči se VIVA prosadila hned dvakrát se střední vzdálenosti a najednou bylo srovnáno. Obě branky dělilo pouze 47 vteřin a to ještě mezitím hosté trefili tyč a dvakrát zabránil gólu Heimrath.

Ve 26. minutě nastřelil tyč také neudržitelný Vymětalík, posléze si vyměnil míč s Harmáčkem a vrátil mu jej k levé tyči za překonaného brankáře - 4:3. V obdobné akci Harmáčka s Márou prvně jmenovaný nedosáhl ve skluzu na střílenou přihrávku. Ve 31. minutě vrátil AFC dvoubrankový náskok Vymětalík (kdo jiný?) po samostatné akci (jak jinak?) a obloučku na zadní tyč. Ve 34. minutě se štěštím domácí odkopli míč po velkém závaru na RK, v další minutě L. Koláček s Vymětalíkem doslova vyťukali obranu hostí, ale Koláček z nulového úhlu pouze trefil zadní tyč. Poté hosté zahájili powerplay, ale již po půlminutě získal míč dobrým napadáním Vymětalík a vstřelil svoji pátou branku v zápase. Poslední branku AFC vstřelil opět téměř od levé tyče Harmáček, také hosté nakonec Heimratha přes jeho několik skvělých zákroků odčarovali, pouhé tři vteřiny před sirénou.

Bylo vidět, že VIVA je zvyklá na hru na malém prostoru, ale útočná hra příbramských výrazně převyšovala obrannou fázi (včetně brankáře) a hlavně proto bylo vítězství AFC jednoznačné a zasloužené.

Po třech výhrách v řadě poskočily Kralupy z poslední pozice na 3. příčku tabulky a v pátek nastoupí v přímém souboji o 2. místo na palubovce MCE Slaný.

Sestava a branky AFC: Heimrath - T. Koláček, Všolák, Janouškovec, Mára - Vymětalík (5+2), L. Koláček, Harmáček (2+0)

Sestava 6. kola: Kraus M. (MCE) – Vymětalík V. (AFC) 3x, Kuba V. (HFK) 2x, Kučera L. (Joga), Novotný J. (Joga)